Президент оголосив рік вшанування ліквідаторів та пам'яті жертв аварії на ЧАЕС

0 коментувати
Наступного року 30-та річниця Чорнобильської катастофи

Наступного року 30-та річниця Чорнобильської катастофи

Президент України Петро Порошенко в указі № 702/2015 Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи оголосив 2016-тий рік роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи

Порошенко підписав указ сьогодні, 14 грудня, повідомляє прес-служба президента.

Згідно з указом, уряд має розробити з урахуванням пропозицій центральних та місцевих органів виконавчої влади, наукових установ і громадських об’єднань план заходів, зокрема для поліпшення умов соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та ліквідаторів.

Крім того, 26 квітня 2016 року Кабінет міністрів має підготувати проведення у Києві пам'ятних заходів.

Кабмін також має забезпечити виконання фінансових зобов’язань України щодо внесків до міжнародних фондів з реалізації міжнародних проектів на Чорнобильській АЕС.

Згідно з указом, уряд повинен у шестимісячний термін внести пропозиції зі створення Чорнобильського біосферного заповідника, а до 1 липня 2016 року забезпечити перегляд та уточнення меж територій зон відчуження та обов'язкового відселення. Має бути також проведена інвентаризація земель, їх належне оформлення та реєстрація прав на землю.

Обласні державні адміністрації та Київська міська державна адміністрація разом із громадськими організаціями постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС мають розробити відповідні заходи на регіональному рівні.

Повідомляється також, що Міністерству закордонних справ доручено проведення заходів у зв’язку із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, у тому числі за участю представників української громадськості за кордоном. Крім того, МЗС має забезпечити участь у заходах в Україні іноземних делегацій та дипломатичного корпусу, акредитованого у нашій державі.

Нагадаємо, у травні повідомлялося, що зону відчуження навколо ЧАЕС скоротять на дві третини, а на цій території буде створено біосферний заповідник.

9 липня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував створити в Чорнобилі радіологічий заповідник та ліквідувати Державне агентство з управління зоною відчуження.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: