Правоохоронці викрили злочинну схему легалізації викрадених авто, що діяла в 11 областях України

20 лютого 2017, 16:12
Правоохоронці викрили злочинну групу, до складу якої входили кілька десятків зловмисників, які, діючи на території 11 регіонів України, легалізовували викрадені та завезені з-за кордону автомобілі

Підпільні майстерні виготовляли підроблені документи та номерні знаки, а також "перебивали" номери на агрегатах авто, сказано в повідомленні на сайті Нацполіції України.

Відео дня

Діяльність нелегальної мережі викрили працівники Департаменту карного розшуку Нацполіції спільно з оперативниками Управління карного розшуку та слідчими Одеської області, прокуратурою та СБУ.

Крім виготовлення нелегальних техпаспортів та номерів, члени зазначеного угруповання здійснювали несанкціоноване втручання в роботу офіційних електронно-обчислювальних машин. Вони отримували таким чином дані про зареєстровані в Україні транспортні засоби та використовували викрадену інформацію для виготовлення підроблених свідоцтв про реєстрацію авто.

Частина членів злочинної групи організовувала викрадення і зберігання транспортних засобів, інші учасники групи доставляли викрадені авто до гаражів, де в подальшому їм змінювали номери агрегатів і вузлів.

Крім того, кілька осіб приймали замовлення на виготовлення потрібної "продукції", ще частина учасників підшукувала через бази даних інформацію про потрібні авто. Використовуючи цю інформацію та корупційні зв’язки у регіональних сервісних центрах, зловмисники виготовляли підроблені документи і номерні знаки на автомобілі-"двійники".

Кільком затриманим вже повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених чотирма статтями Кримінального Кодексу України:

- незаконне заволодіння транспортними засобами (ст. 289);

- знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу (ст. 290);

- підроблення документів, печаток штампів та бланків, їх збут та використання (ст. 358);

- несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку (ст. 361).

За словами голови Нацполіції Сергія Князєва, правоохоронці провели 62 обшуки в 11 областях "від Маріуполя до Волині, включаючи Одесу і Київ".

Під час обшуків виявили і вилучили 55 автомобілів-"двійників" з підробленими документами про їх реєстрацію, бланкову продукцію, номерні знаки, документи, ключі від викрадених автомобілів, обладнання для "перебивання" номерів агрегатів та вузлів, інші речові докази.

У поліції зазначили, що до затримання зловмисників залучали бійців спецпідрозділу КОРД.

Як повідомляється на сайті Служби безпеки України, крім викрадених автомобілів, зловмисники також незаконно легалізовували автомобілі, завезені з-за кордону.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"Оперативники Управління СБУ в Одеській області задокументували, що зловмисники діяли у Київській, Дніпропетровській, Львівській, Волинській, Рівненській, Запорізькій, Луганській, Одеській та Полтавській областях", - сказано в повідомленні СБУ.

Підпільні майстерні зловмисники організовували у приватних будинках. Вони виготовляли свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, водійські посвідчення, номерні знаки та довіреності.

Щомісяця ними нелегально реєструвалося від 100 до 150 авто.

За даними СБУ, злочинцям допомагали працівники регіональних сервісних центрів МВС України, які організовували доступ до баз даних національної автомобільної інформаційної системи.

"Угруповання дотримувалося жорстких правил конспірації, більшість його учасників не знали спільників та спілкувалися дистанційно, використовуючи умовні фрази", - зазначили у спецслужбі.

Нагадаємо, 24 жовтня 2016 року повідомлялося, що в Україні викрили злочинну групу, що заробляла на викрадених автомобілях, до якої входили працівники поліції.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X