Без Яроша і тисяч бійців. Правий сектор перетворюється в маргінальну організацію

1 коментувати
Без Яроша і тисяч бійців. Правий сектор перетворюється в маргінальну організацію

Після виходу Дмитра Яроша ситуація з Правим сектором, який за останній час став фігурантом кількох скандальних конфліктів, може серйозно погіршитися, пише журнал Новое Время

В ПС вже обіцяють, що більше з владою панькатися не будуть. Революція ще не закінчена, каже Андрій Тарасенко, лідер політичного крила ПС, і завершити її в організації готові будь-якими методами.

"Зміна Віктора Януковича на Петра Порошенка нічого не дала. Режим залишився тим же. Його треба повалити революційним шляхом, оскільки вибори нічого не дають", - упевнений Тарасенко.

Після зміни керівництва в ПС засукали рукави. Готують нову програму партії, масові акції протестів аж до застосування сили і будуть просувати ідеї революції в народ, розповідає Тарасенко.

Втім, якщо при Яроші організація могла поставити під штик до 10 тис. бійців, то після розколу ця цифра значно зменшилася, говорить прес-секретар ПС Артем Скоропадський.

Скільки людей пішло за Ярошем, а скільки залишилося, жодна зі сторін не бажає розголошувати. У колишнього "провідника" запевняють, що забрали з собою більшість правосеків. В ПС говорять про куди більш скромні цифри: мовляв, частка перебіжчиків - не більше 25-30%.

У будь-якому разі втрати відчутні. За Ярошем пішли два головних бойових батальйону ДУК - п'ятий і восьмий. Разом з п'ятим батальйоном ПС втратив і найбільшу свою тренувальну базу, розташовану в Дніпропетровській області. Крім того, ряди організації покинув батальйон польової медицини Госпітальєри, а також керівництво кількох обласних партійних організацій, зокрема Донецької, Дніпропетровської, Львівської та Харківської. У цих регіонах формувати партійні структури доведеться повторно.

"Ми вибудовували систему два роки, щоб все було контрольовано і зрозуміло. Але вихід Яроша і деяких членів відкрив ящик Пандори,- нарікає Тарасенко.- Пішла хвиля розбіжностей. Він зробив те, що ворогам і було потрібно".

Щоб стабілізувати ситуацію та знову налагодити структуру, знадобиться не менше місяця, прогнозують керівники ПС.

Але на низовому партійному рівні в нових лідерів не надто вірять. Радикально налаштовані рядові члени ПС, з якими поспілкувалося НВ, незадоволені тим, що далі мітингів ті не йдуть навіть в найсміливіших планах. "Вони зібрали активних людей і заборонили їм проявляти ініціативу. Говорять про початок революції, а методів - нуль. Одні слова", - обурюється один з правосеків.

Крім відтоку кадрів, ПС фактично позбувся більшості джерел фінансування, які були зав'язані на особистих контактах Яроша. За даними джерел НВ в оточенні "провідника", раніше Правому сектору надходили кошти від близьких соратників мільярдера Ігоря Коломойського - Бориса Філатова і Геннадія Корбана.

Фінансові проблеми, швидше за все, посилять проблеми ПС з законом, яких і так у надлишку. Джерела в оточенні Яроша стверджують, що саме кримінал в ПС став негласної причиною розколу. На даний момент в ПС нарахували близько 50 своїх представників, які перебувають у місцях позбавлення волі.

В ПС чекають, що влада ще більше посилить тиск на організацію. У січні Генпрокуратура пригрозила провести масштабні перевірки правосеків, а Міністерство внутрішніх справ створює спеціальний відділ з контролю за радикальними організаціями.

Правосеки в підсумку можуть зіткнутися і з цими репресіями. "Якщо буде ще кілька таких гучних конфліктів, як на Драгобраті або в Мукачево, ПС може стати забороненою організацією", - застерігає Анатолій Октисюк, старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Статтю про те, що сталося з Правим сектором і яка доля чекає Яроша та кинуту ним організацію, читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №3 від 29 січня


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: