Посольство ЄС прокоментувало заборону Росією транзиту українських товарів

31 коментувати
Відповідні заходи Росії виходять далеко за рамки призупинення певних переваг у рамках ЗВТ СНД і продовольчої ембарго
Фото: cis.minsk.by

Відповідні заходи Росії виходять далеко за рамки призупинення певних переваг у рамках ЗВТ СНД і продовольчої ембарго

Російська Федерація мусить поважати зобов'язання, взяті на себе в рамках Всесвітньої торгової організації (СОТ), заявили в представництві Європейського Союзу в Україні у відповідь на введену РФ заборону на транзит українських товарів

"ЄС оцінює ситуацію, зокрема, і сумісність різних обмежень на транзит, з правилами СОТ. ЄС вважає, що всі члени СОТ, в тому числі Росія, повинні поважати свої багатосторонні зобов'язання, незалежно від якихось політичних міркувань", - цитує спікера представництва ЄС в Україні Юргіса Вілчінскаса Інтерфакс-Україна.

При цьому спікер зазначив, що Росія ввела різні торговельні обмеження та санкції проти України на початку 2016 року, після набрання чинності ЗВТ Україна-ЄС.

"Відповідні заходи Росії тепер виходять далеко за рамки призупинення певних переваг у рамках ЗВТ СНД і продовольчого ембарго, а також пов'язані з іншими українськими діями. Росія ввела жорсткі обмеження на поставку українських товарів до Казахстану транзитом через РФ", - підкреслив він.

Нагадаємо, 4 січня був припинений транзит вантажів з України через Росію. Причиною стало рішення РФ про те, що вантажі для транзиту з України в Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

Міністерство інфраструктури України запропонувало перевізникам скористатися транзитним маршрутом в обхід РФ.
У Казахстані повідомили, що Комітет державних доходів міністерства фінансів опрацьовує з російською стороною питання надання безперешкодного проїзду для транзитних вантажів з України.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: