Порошенко: Створення помісної церкви не означатиме заборону діяльності інших православних конфесій

7 вересня 2017, 11:58
397
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Порошенко: Створення помісної церкви не означатиме заборону діяльності інших православних конфесій  - фото

Фото: Прес-служба АП

Порошенко заявив, що очікує визнання помісної церкви

Україна буде добиватися створення помісної православної церкви, заявив президент Петро Порошенко під час щорічного послання до Ради

"Очікуване нами визнання української автокефалії Вселенським патріархом жодним чином не означатиме появу державної церкви або заборонау діяльності інших православних конфесій", - сказав глава української держави.

Порошенко підкреслив, що кожен громадянин сам вибирає віру й церкву, але держава не буде пасивно спостерігати, як інші країни використовують залежні від них церковні інститути для досягнення своїх геополітичних цілей.


6 червня Верховна Рада України прийняла звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом про надання автокефалії (незалежності) Православній церкві в Україні.

За відповідну постанову проголосували 245 нардепів.

У пояснювальній записці сказано, що у зв'язку з агресією Російської Федерації проти України та окупацією частини українських територій більшість населення України вже не сприймає ідею церковного єднання з Блаженнішим Патріархом Московським Кирилом, який грає не останню роль у гібридній війні Москви проти Києва.

З початку 1990-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними й автокефальними церквами.

Канонічний статус мають Українська православна церква Московського патріархату та Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

В Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською