Порошенко підписав Стратегію кібербезпеки

0 коментувати
Документ передбачає щорічні звіти
Фото: Flickr via Yoann JEZEQUEL

Документ передбачає щорічні звіти

Президент України Петро Порошенко затвердив Стратегію кібербезпеки України

Як наголошується на сайті глави української держави, метою документа є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави.

Основу національної системи кібербезпеки складуть Міністерство оборони України, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, Служба безпеки України, Національна поліція України, Національний банк України, розвідувальні органи.

Стратегія передбачає створення та оперативну адаптацію державної політики, спрямованої на розвиток кіберпростору і досягнення сумісності з відповідними стандартами ЄС і НАТО, а також надання послуг із захисту інформації та кіберзахисту.

Також передбачається залучення експертного потенціалу наукових установ, професійних і громадських об'єднань до підготовки проектів концептуальних документів у цій сфері.

Також Стратегією закріплено підвищення цифрової грамотності громадян та культури безпеки поведінки в кіберпросторі, а також розвиток міжнародного співробітництва і підтримку міжнародних ініціатив у сфері кібербезпеки, в тому числі поглиблення співпраці України з ЄС і НАТО.

Крім того, РНБО доручив Кабінету Міністрів разом з СБУ, Службою зовнішньої розвідки та за участю Національного інституту стратегічних досліджень затвердити у двомісячний строк план заходів на 2016 рік щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України і надалі розробляти і затверджувати такі плани щорічно.

Також буде створено Національний координаційний центр кібербезпеки як робочий орган РНБО.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: