Понад 63% мешканців Кіровограда категорично не підтримують його нову назву, обрану депутатами

1 коментувати
Понад половина мешканців найбільше підтримують теперішню назву Кіровограда
Фото: Terretta via Flickr

Понад половина мешканців найбільше підтримують теперішню назву Кіровограда

Перейменування Кіровограда на Кропивницький підтримують лише 14,3% його мешканців, з них повністю це рішення підтримують всього лише 3,3% респондентів

Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) спільно з Соціологічною групою Рейтинг.

Згідно з даними соціологів, категорично проти перейменування міста на Кропивницький виступають 63,4%, ще 18,4% скоріше його не підтримують.

Понад половина містян найбільше підтримують теперішню назву Кіровограда (56,9%), на другому місці за популярністю опинився Єлисаветград (30,6%). При цьому назву Кропивницький підтримують лише 4,2% жителів, Інгульськ - 3%, Златопіль - 2,7%.

Якщо б у списку із новими назвами не було варіанту Кіровоград, майже 55% мешканців готові були б підтримати варіанти Єлисаветград (54,9%), Кропивницький (8%), Інгульськ (4%), Златопіль (3,9%).

Натомість без варіанту Кіровоград і Єлисаветград понад 71% респондентів не змогли визначитися із відповіддю, а назву Кропивницький підтримали б лише 12,4% опитаних.

Якщо б жителям міста довелося обирати між двома назвами - Єлисаветград і Кропивницький, вони віддали б перевагу першій - із 67,7% голосів (проти 12,8 за Кропивницький). 19,5% не визначилися зі своєю думкою.

Разом з тим, хоч 95% мешканців Кіровограда і знають, що в рамках декомунізації його планують перейменувати, однак понад 67% в принципі не підтримують зміну його назви.


Фото: kiis.com.ua

Фото: kiis.com.ua


Опитування проводилося з 6 по 11 квітня 2016 року в Кіровограді на замовлення громадської організації Кіровоградське земляцтво. Було опитано 1000 респондентів методом особистого інтерв’ю за трьохступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення міста віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,1%.

Раніше Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування прийняв рішення рекомендувати парламенту перейменувати Кіровоград на Кропивницький.

Нагадаємо, в грудні минулого року комітет Верховної Ради обрав нову назву для Кіровограда - Інгульськ, від назви річки Інгул, що протікає у місті. Серед запропонованих міськрадою варіантів був також Єлисаветград, Златопіль, Кропивницький, Благомир, Ексампей та Козацький.

Після цього у Кіровограді пройшов мітинг проти перейменування міста в Інгульськ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: