Полозов: Забирати Хайсера Джемілєва з колонії приїдуть українські дипломати

23 листопада 2016, 12:39
369
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Полозов: Забирати Хайсера Джемілєва з колонії приїдуть українські дипломати - фото

З колонії Хайсера Джемілєва заберуть українські дипломати

Адвокат Микола Полозов заявив, що українські дипломати приїдуть в колонію, щоб забрати сина лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсера

У коментарі Крим.Реалії адвокат сказав, що це необхідно для мінімізації ризиків, пов'язаних з намірами сім'ї Джемілєва привезти його після звільнення з колонії в Київ.

"Планується, що консули приїдуть до колонії на службовому транспорті, на якому і буде переміщатися Хайсер. Цей транспорт не підлягає огляду та зупинкам. Я сподіваюся, що це буде мінімальною гарантією того, що щодо нього не будуть здійснюватися провокації з боку російських правоохоронців", - зазначив адвокат.

У той же час він не виключив, що Росія порушити нову кримінальну справу стосовно Хайсера Джемілєва.

"Ну, наприклад, що він щось вкрав в колонії або напав на охоронця. Також провокації можливі, коли він звільниться. Хтось може підбігти, кинути якийсь набій, і це стане підставою для його подальшого затримання. Основним завданням в момент звільнення Хайсера буде забезпечення повної його ізоляції від можливості доступу будь-яких правоохоронних органів Росії", - підкреслив Полозов.

За його словами, якщо Хайсеру Джемілєву не дозволять виїхати в Україну, він буде доставлений на територію українського консульства в Росії і залишиться там до вирішення всіх проблемних моментів.

Раніше повідомлялося, що Хайсера Джемілєва можуть звільнити з в'язниці вже в найближчу п'ятницю.

Нагадаємо, 30 вересня, Радянський районний суд Астрахані (Росія) відмовив у задоволенні клопотання про умовно-дострокове звільнення щодо Хайсера Джемілєва.

На запити про екстрадицію Хайсера Джемілєва для відбування строку на батьківщині Росія відмовила. У РФ після дворічних спроб нав'язування російського громадянства Джемілєву, його визнали громадянином України.

27 травня 2013 року син уповноваженого України з прав кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсер з необережності застрелив друга сім'ї Февзі Эдемова. Після анексії Криму Росією Хайсера Джемілєва вивезли з СІЗО в Сімферополі в Астрахань.

Російський суд в червні 2015 р. засудив його до 5 років позбавлення волі за звинуваченням у заподіянні смерті з необережності і зберіганні зброї.

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал