Поліція розслідує два провадження, пов'язані з Фірташем - Аваков

2 грудня 2015, 09:28
Національна поліція України розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов'язаних з бізнесменом, головою ради Федерації роботодавців України (ФРУ) Дмитром Фірташем, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков

"Відомо, що МВС України раніше, а нині новий орган досудового розслідування - Національна поліція України - розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов'язаних з Дмитром Фірташем", - написав Аваков в Facebook.

Відео дня

При цьому міністр уточнив, що одне провадження розслідується стосовно групи компанія Ostсhem Фірташа за ст. 191 ч. 5 КПК України за фактом нанесення збитків державі на суму 5,742 млрд грн.

Друга справа - стосовно колишніх керівників НАК Нафтогаз України, посадових осіб Кабінету міністрів та компанії РосУкрЕнерго АГ Фірташа, підозрюваних у змові й завданні шкоди Україні шляхом списання з державної компанії на користь РосУкрЕнерго АГ 11 млрд м3 газу і 1,1 млрд м3 газу у вигляді штрафних санкцій.

"У рамках цих проваджень слідчі неодноразово надсилали повістки Фірташу для проведення допитів та інших слідчих дій, на які він не прибув. За підсумками запланованих слідчих дій слідчі приймуть відповідні процесуальні рішення щодо всіх фігурантів, в тому числі в рамках відповідних звернень до суду", - написав глава МВС.

Крім того, поліцією порушено провадження за фактом звернення Національного банку про неповернення кредиту рефінансування банку Надра.

"Фірташ і пов'язані з ним особи підозрюються у скоєнні злочині за ст. 191 ч. 5 КПК України в нанесенні шкоди в особливо великих розмірах з мірою покарання від 7 до 12 років позбавлення волі", - зазначив Аваков.

Також він додав, що МВС України очікує рішення Міністерства юстиції США згідно з ратифікованою Україною у 2006 році, конвенцією ООН проти корупції. Міністерство юстиції США розглядає питання про передачу кримінального провадження ФБР за звинуваченням пред'явленим Фірташу.

Нагадаємо, 25 листопада прес-секретар Дмитра Фірташа заявив, що олігарх повертається в Україну.

29 листопада міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що після прибуття в Україну мільярдер Дмитро Фірташ буде затриманий співробітниками поліції за фактом звернення Міністерства юстиції США в Генеральну прокуратуру України.

І, хоча приїзд олігарха підтвердили у Федерації роботодавців, Фірташ заявив, що вирішив "перенести свій приїзд в Україну".

Редактор: Марія Кабацій
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
X