Показання під тиском. Командувач ВМС прокоментував відео "допиту" українських моряків

27 листопада 2018, 00:07
4882
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Показання під тиском. Командувач ВМС прокоментував відео "допиту" українських моряків - фото

кадр із відео

Відео "допиту" українських моряків, яке опублікувала ФСБ

Командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко заявив про те, що українські моряки, які були захоплені в Керченській протоці, давали свідчення під тиском.

Він зазначив, що моряки повідомили неправдиві дані на відео, яке опублікувала ФСБ РФ, передає Інтерфакс-Україна.

"Екіпажі суден зараз перебувають в різних місцях. Троє військовослужбовців, один офіцер і двоє контрактників, які були поранені, знаходяться в лікарні міста Керчі. Кораблі перебувають в пункті базування, де дислокуються катери ФСБ. І вже є певні докази про надання неправдивої інформації нашими матросами", - заявив командувач ВМС.

Воронченко повідомив, що із захопленими українськими моряками зустрілися їхні адвокати.

Нагадаємо, що вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ було пошкоджено буксир ВМС України.

"Росія повинна заплатити". Українські кораблі захоплені в Азовському морі, на порядку денному - військовий стан

У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ". Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.

Цього ж дня українські кораблі були обстріляні і захоплені російським спецназом, включаючи 23 українських військових моряків - членів екіпажів, пізніше їх доставили до окупованої Керчі. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шестеро українських моряків.

Пішов в море і більше не виходив на зв'язок. Радіо НВ поговорити з сім'ями захоплених моряків

26 листопада Верховна Рада проголосувала за запровадження воєнного стану в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів.

Україна може перейти на воєнний стан: що це значить

Дії Росії засудили багато іноземних дипломатів і країни Заходу, включаючи МЗС Латвії, Литви, Естонії, Польщі, службу зовнішніх зв'язків ЄС, НАТО тощо.

Воєнний стан: текст документа

Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською