В День бабака. Кліматологиня попередила про різкий прихід весни

2 лютого 2022, 17:49

Кліматологиня, провідна наукова співробітниця Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України Світлана Бойченко розповіла в ефірі програми Новий день на Радіо НВ, якою буде погода у 2022 році та коли чекати прихід весни.

Кліматологиня Світлана Бойченко попередила українців про різкий прихід весняної погоди, який раніше був не типовим для території країни:

«Річ у тім, що кліматологи дивляться, що відбувається за тенденцією. Весна однозначно прийде, але ми спостерігаємо останнє десятиліття, що весна у нас починається раніше, ніж це було, наприклад, у другій половині або середині XX століття, тобто це вже квітень. І причому це починається раптово, без переходів і мінливості, тобто тепло навесні приходить різко і одразу».

Відео дня

За прогнозами вчених, Україна поступово переходить до нового, не властивого їй клімату, а у 2022 році влітку очікують збільшення кількості опадів:

«По-перше, потепління буде продовжуватися, і тенденція зараз характерна для літніх таких спекотних періодів, які будуть перемежовуватися з більш традиційними ситуаціями. І плюс червень буде також відзначатися певною повторюваністю аномально високих температур, що раніше не було характерно. Очікувалося, що зима, яка зараз, буде трошки прохолоднішою. І в принципі, якщо порівняти з зимами декількох років назад, вона відзначилася похолоданням і снігом. Тобто ми трошки переходимо в інший клімат. І можливо, навіть почнеться зміна з атмосферними опадами, їх почне випадати трошки більше, особливо влітку. Тому що останні десятиліття характерне зниження атмосферних опадів в літні місяці, і це була велика проблема на фоні високих аномальних температур».

Опади не будуть схожими на тривалі тропічні дощі, але будуть сильними, тому можливі негативні наслідки:

«Атмосферні опади останні часи у нас випадають у вигляді злив. Це не такі тихі циклонічні дощі протягом трьох, п’яти, семи днів, а раптові зливи, коли за короткий час випадає місячна, а навіть і дві-три місячні норми опадів. І це є проблема, тому що екосистема не встигає засвоїти цю вологу. І крім того, це зливи і опади призводять до підтоплення і повеней».

Зимова погода також зазнає змін у вигляді снігопадів та невеликого зниження середніх температур:

«Очікується, що наступне десятиліття, трошки ситуація зміниться, і буде більше снігу, і температура знизиться. І ця тенденція найбільша уже зараз, от ми дивимося по метеостанціям, на січень-місяць вона вже відмічається».

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X