Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій

21 лютого, 08:40
1105
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій - фото

Pixabay/hamonazaryan1

Запустити державний реєстр планують протягом року

В Україні створять державний онлайн-реєстр вакансій. Це один із заходів, які передбачає Стратегія подолання бідності.

Її розглядав Кабінет міністрів на засіданні уряду. Документи має у своєму розпорядженні Радіо НВ

Запустити державний реєстр планують протягом року. Виконувати проект буде міністерство соціальної політики. Створення державного реєстру вакансій – це один з майже 70 пунктів Стратегії подолання бідності. До липня мають бути запроваджені нові послуги від Державної служби зайнятості.

Реєстр вакансій буде доповнюватися у режимі реального часу

Допомога в працевлаштуванні має враховувати як інтереси роботодавця, так і шукача роботи. Запрацює інститут кар’єрного радника. Для безробітних стане доступним профілювання. 

Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів, пропонується заохочувати роботодавців, які приймають недостатньо конкурентних шукачів роботи і створюють для цього нові робочі місця. Згідно з документом, реєстр вакансій буде доповнюватися у режимі реального часу, доступ до нього буде постійним, а сама інформація про вакансію має бути підтверджена електронним підписом. 

Серед цілей створення онлайн-реєстру – збільшити кількість користувачів електронними послугами Державної служби зайнятості, а також збільшити перелік вакансій від роботодавців в електронному вигляді.

Позитивна зміна

Шукаючи роботу через інтернет, можна знайти її оперативніше. Таку думку у коментарі Радіо НВ висловив екс-керівник Державної служби зайнятості Юрій Харченко. 

Тому створення онлайн-реєстру вакансій може стати позитивною зміною для державної служби зайнятості, вважає він. За його оцінкою, кошти на розвиток інфомаційної системи знайдуться. 

Роботодавці хочуть, щоб до них йшли кваліфіковані кадри

Вимога ж щодо електронного підпису проблемою для роботодавців не буде, а от якщо електронний підпис вимагатимуть від шукачів роботи, то це може уповільнити процес пошуку. 

"Работодавці постійно працюють зі службою зайнятості пліч о пліч, і, я думаю, вони швидко спрацюються. Тим більше, що роботодавці самі теж хотіли б, щоб кваліфіковані кадри скоріш до них приходили. Щодо електронного підпису для тих, хто шукає роботу, це буде для людини більш менш навантаження. Зайти на сайт і подивитися де, у якому регіоні, яка робота – це одно, а створювати електронний підпис – не кожний буде цим займатися", – зауважив Харченко.

Нічого не вирішить

Державний онлайн-реєстр вакансій, імовірно, не враховуватиме пропозиції сірого і чорного ринку. Таку думку у коментарі Радіо НВ висловила HR-експерт сайту вакансій rabota.ua Тетяна Пашкіна. 

Створення онлайн-реєстру може потребувати додаткового фінансування

До того ж на державному сайті вакансій складно буде змусити роботодавця висвітлити реальну заробітну платню. Також створення державного онлайн-реєстру може потребувати додаткового фінансування і робочих місць. Але водночас наявність сайту не впливає на кількість вакансій, які розміщуватимуть роботодавці, вважає Пашкіна. 

Спростити ж відносини між потенційними кандидатами і роботодавцями допомогла б діджиталізація, в тому числі – електронний підпис. 

"Ти маєш прийти до того центру зайнятості, розписатися у трьох папірцях, що ти там була, що тобі були запропоновані вакансії, або ти відмовилася, або тобі відмовили. Себто в нас ще немає цифрового підпису, немає дігіталізації як такової. Або той паперовий віз роботи змінити на дігітальні відносити, на спілкування електронною поштою, в месенджерах тощо. Себто зробити комплексну роботу, коли б безробітні й работодавці могли співпрацювати на електронних засадах. Мені здається, один електронний реєстр нічого не вирішить", – зазначила Пашкіна.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською