Почесний консул Ізраїлю Олег Вишняков про перспективи відносин з Україною

1 коментувати
На фото Міністр Алії та абсорбції Софа Ландвер

На фото Міністр Алії та абсорбції Софа Ландвер

Пане консул, цьогоріч виповнюється чверть століття дипломатичним відносинам між Україною та Ізраїлем. Чого вдалося досягти за цей час? 

Двосторонні відносини між нашими країнами завжди розвивалися доволі динамічно. Це обумовлено, перше за все, історичними зв’язками між Україною та Ізраїлем. 25 років виповнилося спілкуванню урядів та дипломатичних місій, але взаємозв’язки між народами України та Ізраїлю мають вікові традиції. Наразі в Ізраїлі проживають більше 500 тисяч вихідців з України, українська діаспора – найбільша в Ізраїлі. Відповідно і зв’язки між нашими країнами  – особисті та ділові – не переривалися.

Новим поштовхом для їхнього розвитку стала відміна віз для українців п’ять років тому. Це призвело до стрімкого розвитку туристичної галузі, торгівлі, авіаперевезень. Потік туристів збільшився в декілька разів. Зараз обіг імпорту та експорту між Україною та Ізраїлем становить близько 1 млрд доларів на рік, але ця цифра доволі невелика для таких потужних країн. Збільшенню економічної співпраці сприятиме введення Зони вільної торгівлі між нашими країнами: наразі триває підготовка до підписання двостороннього договору між Україною та Ізраїлем.

На Ваш погляд, які основні галузі співробітництва слід розвивати в першу чергу?

Сфер для співпраці доволі багато, бо наші країни мають спільні інтереси. Перш за все, можна виділити торгівельні відносини, туризм, медицину, підприємницьку діяльність, галузь сільського господарства, транспорту, телекомунікацій, розвиток культурних відносин та високих технологій.

Ізраїль – високотехнологічна країна, де держава приділяє особливу увагу розвитку ІТ сектора. Завдяки цьому маленький Ізраїль, що майже весь лежить на території пустелі, протягом року годує себе та імпортує закордон овочі та фрукти. Що говорити про Україну, землі якої – одні з найкращих в світі? Якщо застосувати тут ізраїльські технології, то можна нагодувати півсвіту.

До речі, чимало українців вже працюють в Ізраїлі в галузі високих технологій. Українська школа вважається дуже сильною, а Ізраїль – справжня оаза для стартапів та фахівців в галузі ІТ. Влада країни вкладає мільярди в розвиток галузі.

 

Зовсім нещодавно Ізраїль відкрив свій ринок роботи для українців, розкажіть про це детальніше, будь ласка.

Так, в червні Україна та Ізраїль підписали договір про надання робочих місць українським будівельникам: Ізраїль виділив 20 тисяч місць для українців, що захочуть працювати. При чому українцям надали такі ж умови для роботи, як і для самих ізраїльтян: з відповідним соціальним забезпеченням і медичною страховкою. Середня зарплатня становитиме близько 2,5 тисяч доларів. Гадаю, що для українців зараз, в умовах, коли все дорожчає в прогресії, це дуже гарна пропозиція. Тим більше, що наші працівники зможуть перейняти для себе сучасні технології будування. 

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман


А як потрапити в Ізраїль тим, хто наважився на переїзд?

Обирати працівників для Ізраїлю буде спільна група українських та ізраїльських експертів на базі Державної служби зайнятості. Для того щоб подати заявку на вакансію, необхідно звернутися в будь-який обласний центр зайнятості, заповнити документи, надати медичну довідку і скласти відповідний іспит. Після цього можна сміливо вирушати на роботу в Ізраїль. На першому етапі Ізраїль надав вакансії за чотирма спеціальностями - це фахівці, які працюють з будівельними конструкціями і будівельними металами, а також плиточники і штукатури.

Розкажіть, які галузі української економіки цікаві для Ізраїлю?

Як я вже говорив, одним із найбільш перспективних напрямків для розвитку двосторонніх відносин, є сільське господарство. Загальновідомий факт: більше 50% маци ізраїльтяни роблять із української пшениці. Також Україна – один зі світових лідерів у виробництві соняшника та похідних продуктів. До того ж, після девальвації українські товари доволі недорогі: ізраїльтяни з задоволенням купують українські м’ясо, яйця та молоко.

Крім продуктів харчування ізраїльські компанії зацікавлені співробітничати в сфері високих технологій з українськими підрядниками. Ізраїльтяни готові вкладати кошти в будівництво, заводи з виробництва енергозберігаючого обладнання, розвиток туристичної галузі та авіаперевезення.

До речі, про авіаперевезення. Лише за останній рік за сприяння Почесного консульства було відкрито рейси між Львовом та Тель-Авівом. Якщо на з початку ми розраховували лише на один рейс на тиждень, то побачивши той потік пасажирів, що з’явився, відкрили іще один. З січня цього року до Ізраїлю і назад літають вже два регулярних рейси.

Відкриття прямого авіасполучення між Західним регіоном України та Ізраїлем значно спростило пересування між країнами: тепер не потрібно їхати до Києва, щоб звідти потрапити в Ізраїль. Ми дуже розраховуємо, що найближчим часом буде підписано угоду про «відкрите небо» між Україною та Ізраїлем. Це дозволить суттєво знизити ціни на авіаперевезення.

Президент Реувен Рівлін


Розкажіть будь ласка про роботу Почесного консульства: що входить до сфери ваших інтересів та обов’язків? Чому консульство відкрили саме в Західному регіоні?

Західний регіон було обрано тому, що в столиці працює Посольство Держави Ізраїль, в Одесі, Дніпрі та Харкові – культурні центри. Схід України наразі не доступний, тому, методом виключення було обрано саме Західну Україну. Тим більше, що тут історично здавна існують центри українського єврейства. До того ж Львів – одне з найбільш динамічних та перспективних міст України. Завдяки своєму географічному розташуванню та близькості до Європи, тут активно розвивають туризм, торгівлю, переймають досвід європейських країн у самоврядуванні.

Велике значення має і той факт, що відкриття Почесного консульства в Західному регіоні дозволяє більш широко розповідати ізраїльтянам про культуру, звичаї, настрої та перспективи в регіоні. Сьогодні в Ізраїлі доволі сильно працює пропагандистська машина Кремля, і навіть серед ізраїльських політиків, не кажучи вже про пересічних громадян, багато хто має викривлене уявлення про події в Україні. Я доволі часто спілкуюся із ізраїльськими політиками та чиновниками. На зустрічах з керівництвом країни я кожного разу розповідаю про нові перспективи для розвитку двосторонніх відносин між Україною та Ізраїлем. Важливо, щоб наші ізраїльські друзі добре розуміли, Україна відкрита для будь якого співробітництва з Ізраїлем і зацікавлена в ньому.

Саме тому, спільно з Посольством Ізраїлю, ми регулярно проводимо промотури Україною для представників ізраїльських компаній та журналістів. Крім того, за підтримки Почесного консульства, для обміну досвідом Ізраїль регулярно відвідують українські депутати та управлінці. Зараз Україна проходить період реформування, тому дуже важливо переймати досвід таких успішних країн як Ізраїль.  Українці знайомляться з роботою парламенту, муніципалітетів, підприємств, митниці, вивчають досвід в сфері безпеки міст. До речі, цього року у Львові запрацював новостворених Центр безпеки міста, створений за ізраїльським зразком.

Почесне консульство Держави Ізраїль також проводить роботу з допомоги постраждалим внаслідок бойових дій АТО. Ізраїль добре знає, що  таке війна, він воює з самого початку свого створення, тому тут дуже добре розвинена військова психологія та медицина. Почесне консульство разом із Посольством Ізраїлю привозить до України ізраїльських психологів для проведення тренінгів та семінарів для українських колег. В свою чергу до Ізраїлю їздили українські діти, чиї батьки постраждали або загинули під час бойових дій на Сході.

Я вважаю, що два народи, які мають такі потужні історичні, культурні та ділові зв’язки, зобов’язані їх підтримувати та розвивати. Моя основна мета – сприяти налагодженню цього процесу. Необхідно, щоб ізраїльтяни знали правду про  події в Україні, розуміли, що Україна – це гостинна, красива та стабільна держава, а українці були впевнені, що жителі Ізраїлю цілком і повністю підтримують український народ та готові всіляко розвивати двосторонні відносини.

 

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: