Пішов з життя відомий дисидент та композитор Леопольд Ященко

0 коментувати
Ященко прагнув відродити українську культуру та традиції
Фото: homin.etnoua

Ященко прагнув відродити українську культуру та традиції

У Києві 2 квітня на 87-му році життя помер відомий дисидент, народний артист України, керівник хору Гомін Леопольд Ященко

Про це на своїй сторінці у Facebook написав український журналіст Вахтанг Кіпіані.

"Помер Леопольд Ященко. Творець хору "Гомін", який був одним з чільних оберегів українства за комуністичних часів", - написав він.

Журналіст згадав, коли вперше почув та побачив легендарного композитора влітку 1988 року. Кіпіані розповів, що у той день він не вступив на соціологію в Київському університеті та їхав додому на метро сумний "бо попереду мала бути радянська армія з Карабахами і іншими гарячими точками".

"У якийсь момент мені здалося, що чую музику. Перша думка - поїхав дахом, бо звідки могла бути українська музика в метрополітені ім. Леніна. Але насправді - це був він, Ященко, з улюбленою сопілкою. Це був наче сигнал - що все буде добре. І я йому вдячний, що витягнув мене з похнюпленості", - написав він.


Леопольд Ященко народився 2 червня 1928 року в Києві. Навчався два роки в училищі імені Глієра, потім закінчив історико-теоретичний факультет Київської консерваторіі, а у 1957 — аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР.

Ященко працював старшим науковим співробітником відділу фольклористики, але у 1968 році його звільнили через підписання колективного листа української громадськості до ЦК КПРС з приводу закритих судових процесів над інакодумцями.

У 1969 організував етнографічний хор Гомін, метою якого було відродження у Києві українського календарного фольклору, народних звичаїв і свят. Через це його виключили зі Спілки композиторів України за "ідейні помилки, припущені в керівництві хором", а хор ліквідовано як "націоналістичний".

У 1989 році Ященка поновили в Спілці композиторів України, а хор Гомін першим у Києві публічно виконав національний гімн "Ще не вмерла Україна".


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: