Першокласників навчатимуть за новими стандартами. Що зміниться для учнів цьогоріч

28 серпня 2018, 12:41

Новий державний стандарт освіти для перших класів почне діяти вже з цього року, повідомила державний експерт з питань освіти директорату дошкільної і шкільної освіти Міністерства освіти та науки України Олена Ліннік. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Для середньої і страшої школи зміни лише точкові, тобто повну зміну освітніх стандартів можна очікувати за 12 років. Для п’ятих-дев'ятих класів спростили програми, розповіла представник Міносвіти. Для 10 класу вперше запропонють інтегровані курси.

Відео дня

“Розроблено нові підручники для 5 класу, які будуть цього року надруковані. Для 10 класу також відбулися зміни. Цього року будуть запроваджені як експеримент інтегровані курси природничих наук і пробація на двох рівнях - рівень стандарту і профільний”, - розповіла Лінник.

Для початкової школи розробили хрестоматію сучасної дитячої літератури

Окрім природничих наук, інтегровані курси можливі для літератури або математики. Це стосується закладів, де ці предмети не є профільними.

Тому у 10-11 класі більше часу відведеться профільним дисциплінам, додали в Міністерстві освіти.

З’являться і нові предмети - Громадянська освіта і Захист вітчизни. Їх вивчатимуть у базовій і старшій школі.

Зміни, які стосуються реформи освіти

Для початкової школи вже запроваджено новий стандарт освіти. Він орієнтований на здобуття компетентностей, а не лише знань. Розвиток комунікативних навичок також буде у пріорітеті.

Міносвіти представлять новий стандарт для 5-9 класів вже наступного року. За цим стандартом вчитимуться діти, які цього року пішли у перший клас. Для початкової школи розробили хрестоматію сучасної дитячої літератури, відзначила міністр освіти Лілія Гриневич. У програму включили молодих українських письменників.

Додаткові матеріали для 2-9 класів в електронному вигляді надали ще минулого року. Вчителі можуть їх використовувати, але не всі орієнтовані на нові підходи, відзначили у Міністерстві освіти.

Реформа торкнеться учнів, які підуть у перший клас

Новий стандарт освіти для 5-9 класів поки чітко не окреслений, зазначив у коментарі директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов. Основні трансформації втілять до 2024 року. У шкільних закладах будуть дві ланки середньої освіти - базова та старша або початкова.

Або лише одна ланка - виключно початкова. Проте нормативної бази для таких змін поки немає. Старша школа імовірно реформується у профільні ліцеї, прогнозує Воронов. Наразі ж увага прикута до початкової освіти.

“Раніше з першого класу зубрили, а тепер в ігровій манері будуть вивчати щось, досліджувати. Це буде адаптативний період навчання. Вони мають зрозуміти, що таке школа і для чого вона їм. Після дошкільно-навчального закладу освояться у школі. Форма буде переважати - цікаві методи та підходи до навчання”, - зазначив Воронов.

Цього року 2-11 класів реформа освіти не торкнеться в повному обсязі. Вона стосуватиметься тих, хто пішов в перший клас в 2018-2019 навчальних роках та після. Цієї осені в Україні сформовано 22 тис. перших класів. В них навчатимуться щонайменше 450 тис. першокласників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X