Переговори в Мінську: Україна підтримала ініціативу про негайне оголошення режиму тиші в Донбасі

13 січня 2016, 18:42
У середу 13 січня в Мінську, Україна підтримала ініціативу представника Росії в контактній групі Бориса Гризлова про оголошення режиму тиші, який повинен розпочатися негайно

Згідно з повідомленням прес-секретаря другого президента України Леоніда Кучми Дарки Оліфер, Україна наполягає на повному припиненні вогню в Донбасі, без якого неможливе проведення розмінування та нормальне рішення політичних, гуманітарних та економічних питань.

Відео дня

При цьому, українська сторона констатувала, що режим тиші, який повинен був встановитися в Донбасі під час святкування Різдва Христового і Нового року, так і не став реальністю.

Особливу увагу українська сторона приділила питанню повернення своїх громадян з полону. Так, сторони прийшли до взаємної згоди найближчим часом звільнити понад 50 осіб з обох сторін, - у першу чергу, поранених, важко хворих і жінок.

Міжнародні гуманітарні організації, зокрема, Міжнародний Комітет Червоного Хреста повинні бути допущені до ув'язнених, які перебувають у місцях позбавлення волі на непідконтрольної Україні частині Донбасу.

"Також МКЧХ має бути допущений до українських громадян, які незаконно утримуються в окремих районах Донецької і Луганської областей. Представники окремих районів Донецької та Луганської областей неодноразово обіцяли це зробити, але поки не виконали своїх зобов'язань", - сказано в повідомленні.

У той же час, українська позиція щодо виборів на непідконтрольній Україні частині Донбасу залишилася незмінною - вибори повинні пройти за українськими законами, стандартами ОБСЄ та за участю українських партій та ЗМІ.

НВ

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X