Опитування: Половина українців упереджено ставиться до влади

1 коментувати
Експерти визначили ризики конфліктності серед українців щодо чутливих тем: влада, медіа, мобілізація, демобілізація

Експерти визначили ризики конфліктності серед українців щодо чутливих тем: влада, медіа, мобілізація, демобілізація

Кожен другий українець є упередженим до влади (49%), кожен третій (35%) до реформи декомунізації та засобів масової інформації (29%), свідчать результати всеукраїнського дослідження Конфлікт в медіа, медіа в конфлікті

В рамках дослідження визначали ризики конфліктності серед українців щодо чутливих тем: влада, медіа, мобілізація, демобілізація, декомунізація, внутрішньо переміщені особи та можливий вплив пропаганди на лояльність чи упередженість.

Згідно опитуванню соціологічної агенції ФАМА на замовлення ГО Львівський медіафорум та Школи журналістики УКУ за сприяння Посольства Великої Британії в Україні, на упередженість респондентів до ЗМІ впливає їхня чутливість до пропаганди.

Особливо це помітно щодо тих, які висловлюють свою цілковиту упередженість до українських ЗМІ: серед українців, які піддаються впливу пропагандистських повідомлень, 39,4% висловлюють крайню упередженість до їхньої діяльності.

При цьому на ставлення українців до внутрішньо переміщених осіб не впливає їхній власний досвід спілкування з ними. Упередженість проявляється і серед тих, які не мали контакту з переміщеними особами.

Дослідження також показало, що на ставлення українців до ВПО також впливає пропаганда: серед тих, які піддаються її впливу, 70,7% є помірно або цілком упередженими. Ставлення до ВПО не залежить від регіону проживання українців.

"Ті українці, які піддаються повідомленням пропагандистського змісту, більше схиляються до упередженості щодо демобілізованих та процесу мобілізації загалом. Непомітним є вплив регіону проживання українців на їхнє ставлення до мобілізації", - йде мова в результатах опитування.

Натомість, додають соціологи, це впливає на ставлення щодо демобілізованих. На Заході значно менше тих, які висловлюють свою упередженість до демобілізованих (лише 6,9% на противагу 14,3% в Північній Україні, 19,8% – Східній, 16,7% – Центральній та 11,5% в Південній Україні). На ставлення українців до мобілізації чи демобілізованих не впливає наявність досвіду спілкування з демобілізованими співвітчизниками чи факт мобілізації когось із членів родини.

Цікаво, що не меншу упередженість, аніж до влади, українці виражають до такої владної реформи як декомунізація. Загалом, такі настрої присутні у 89,5% опитаних. До тих, які проти неї з ідеологічних міркувань долучились і ті, які вважають, що вона не на часі, сприймаючи її дуже поверхово.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: