Опалювальний сезон. Коли дадуть тепло і хто зможе отримувати субсидію

4 жовтня 2018, 09:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Опалювальний сезон розпочнеться 15 жовтня, вирішив Кабінет міністрів. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Місцеві адміністрації мають ухвалити рішення про обігрів з урахування погодних умов, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. За його словами, у місцевої влади є більш ніж 10 днів для підготовки.

Відео дня

Гройсман також додав, що уряд виділяв достатньо грошей на ремонт теплотрас та котелень.

Хто може отримувати субсидії

Цього року фінансування субсидій у бюджеті зменшено, порівняно з попереднім роком, з 71 млрд грн до 53 млрд. Це пов'язано з тим, що минулого року враховували борги держави перед теплопостачальними підприємствами, пояснив міністр соціальної політик Андрій Рева.

Субсидію можуть не отримати ті, хто має грошові перекази з-за кордону на суму більш ніж 50 тис. грн

За його словами, на зростання виплат від держави впливають тарифи, натомість на зниження - підвищення соціальних стандартів. А в цьому році вийшло так, що одна негативна тенденція нівелюється через наявність позитивної, зазначив міністр.

Водночас, не отримати субсидій можуть ті, хто отримує грошові перекази з-за кордону, а сума їх перевищує 50 тис. грн, підтвердив Андрій Рева. Також на рішення соціальних органів щодо надання субсидії буде впливати виграш у лотерею суми, що перевищує 50 тис. грн.

На рішення про отримання та розмір субсидії не впливають доходи від нарахованих банківських депозитів та відсотки від них. Усі ті, хто може самостійно розрахуватися за компослуги, також субсидій не отримають. Це прописано у відповідній урядовій постанові, що демонструє, як розрахувати це за доходами.

Борги компаній перед Нафтогазом

Як пояснив співголова фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, незважаючи на високі тарифи, населення сплачує комунальні послуги справно. Основна заборгованість перед Нафтогазом - це штрафи та пеня, які компанія нарахувала містам через невчасну оплату за постачання газу.

Тим не менш, влада перед виборами не допустить зриву опалювального сезону, констатував Марунич.

Газу на опалювальний сезон в українських сховищах вистачить. Зима не буде холодною, що унеможливлює технічні несправності у теплопостачальників, розповів керівник проектів і програм аналітичного Діксі Групп Роман Ніцович.

За його словами, можуть виникнути проблеми з тим, що Нафтогаз відмовиться постачати паливо темплокомуненерго через борги.

Температурні межі

Передбачити температуру взимку поки складно, зазначила провідний синоптик українського Гідромецентру Людмила Савченко.

Для початку опалювання температура має опуститися нижче 8 градусів

За її словами, опалювальний сезон цього року починається вчасно.

“2014, 2015 і 2016 року - Лівобережжя, західні і північні області, а 2015 року - більша частина території, перехід через 8 градусів відбувався раніше, ніж зазвичай - 5-8 жовтня. А на Лівобережжі у 2013 році - взагалі прикінці вересня. 2016 рік – перехід був близьким до норми, 10-12 жовтня, а у 2014 році - 14-23 числа. Минулого року осінь видалася теплою, тому перехід відбувся аж 20-23 жовтня, а на півдні навіть у листопаді”, - зазначила синоптик.

Кабінет міністрів констатував готовність до опалювального сезону ще 14 вересня. За даними Мінрегіону, соціальна інфраструктура України майже на 100% готова, а у минулому місяці почалися запуски на всіх котельнях.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X