Омбудсмен зажадала пояснень щодо анулювання Шустеру права на роботу в Україні

0 коментувати
Кримінальне провадження проти Шустера не може бути підставою для анулювання дозволу
Фото: Шустер Live via Facebook

Кримінальне провадження проти Шустера не може бути підставою для анулювання дозволу

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до виконуючого обов'язки голови Державної служби зайнятості Сергія Кравченка з вимогою надати пояснення щодо правових підстав для анулювання дозволу на працевлаштування в Україні громадянина Канади Савіка Шустера

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті омбудсмена.

"Враховуючи значний суспільний резонанс, який отримала ця ситуація, Уповноваженим з прав людини було відкрито провадження у справі захисту права Савіка Шустера на працю в Україні", - йдеться в повідомленні.

Вона звернула увагу на те, що згідно законодавства, організації мають право брати на роботу іноземних громадян на підставі дозволу.

"Пунктом 6 Порядку видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства визначений вичерпний перелік документів для отримання дозволу на застосування праці іноземців або осіб без громадянства. Зокрема, роботодавець повинен подати до територіального органу довідку МВС про те, що іноземець або особа без громадянства, які на момент оформлення дозволу перебувають на території України, не відбуває покарання за скоєння злочину та стосовно них не здійснюється кримінальне провадження. Звертаю Вашу увагу, що в цьому переліку документів не передбачена необхідність подання будь-яких інших документів, зокрема, листів від Державної фіскальної служби України", - зазначила Лутковська.

У той же час, за словами омбудсмена, дозвіл на працевлаштування анулюється у разі встановлення недостовірності даних, що містяться у поданих документах або в разі вступу в силу обвинувального вироку суду. Вона зазначила, що відносно Шустера суд не виносив обвинувальний вирок.

Раніше Шустер розповів про подробиці кримінальної справи, що проти нього і його студії відкрила Державна податкова інспекція. За словами ведучого, його студію звинувачують у порушеннях на суму понад 13 мільйонів гривень. При цьому він зазначив, що не визнає своєї провини.


Нагадаємо, телеведучому Савіку Шустеру анулювали дозвіл на роботу в Україні. Сам Шустер назвав це рішення результатом тиску.

Крім того, за словами телеведучого ток-шоу Шустер live і надалі буде виходити в ефірі.

За словами представника Київського міського центру зайнятості, Шустеру анулювали дозвіл на роботу в Україну через надання недостовірних даних.

Президент України Петро Порошенко висловив надію, що відповідні служби в найкоротший час вичерпають інцидент з журналістом Савіком Шустером.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: