Нацгвардія взяла ЧАЕС під охорону

5 квітня 2022, 20:03
Український прапор над Чорнобилем, 3 квітня 2022 року (Фото:Press service of the Ukrainian Armed Forces General Staff/Handout via REUTERS)

Український прапор над Чорнобилем, 3 квітня 2022 року (Фото:Press service of the Ukrainian Armed Forces General Staff/Handout via REUTERS)

На Чорнобильську АЕС прибули підрозділи Національної гвардії України та взяли об'єкт під свою охорону. Про це повідомляє пресслужба ЧАЕС у Facebook.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

«Основними завданнями нацгвардійців на майданчику є охорона та оборона ядерних установок, а також фізичний захист ядерних матеріалів», - йдеться у повідомленні.

Відео дня

ЧАЕС зазначає, що ключовими завданнями підприємства є:

  • Перевірка ЗСУ безпеки майданчика та його транспортної інфраструктури.
  • Перевірка радіаційного стану приміщень та об'єктів станції, де знаходилися окупаційні війська РФ, які, за даними ЧАЕС, повністю нехтували правилами радіаційної безпеки.
  • Ротація персоналу зміни, що знаходиться на майданчику.

У пресслужбі нагадали, що 46 добровольців вирушили на майданчик ЧАЕС внаслідок ротації персоналу 20 березня, а також 13 працівників продовжують перебувати на робочих місцях вже близько 1000 годин — із самого початку окупації станції.

31 березня російські окупанти повністю покинули майданчик ЧАЕС та Славутич та кількома колонами вирушили у бік українсько-білоруського кордону. Перед відходом вони пограбували приміщення станції та готель у Чорнобилі, вкравши техніку, а також чайники та ложки.

За даними Енергоатому, окупанти рили окопи та будували загородження на території зони відчуження та в Рудому лісі, тому могли отримати значні дози опромінення. За даними Генштабу ЗСУ, до білоруського Гомелю привезли опромінених російських військових.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X