Одкровення російського військового: Без армії Росії ці ополченці не протягнули б і місяця

5 коментувати
Військовий РФ: На цю незрозумілу війну їдуть, по-моєму, повністю відбиті люди з Росії
Фото: kashin.guru

Військовий РФ: На цю незрозумілу війну їдуть, по-моєму, повністю відбиті люди з Росії

На сайті російського журналіста Олега Кашина опубліковано інтерв'ю з російським військовослужбовцем, який брав участь у бойових діях в Донбасі проти сил антитерористичної операції

НВ призводить ключові тези розповіді сержанта-артилериста (заступника командира взводу), який побажав залишитися анонімним.

Думка у хлопців (військових РФ) про конфлікт (в Донбасі) була така - вирішити його можна дуже швидко силами нашої армії. Під Ростовом - на кордоні нас стояла ціла бригада - 1 тисяча осіб-контрактників. Однією цією бригадою можна було там добре "пошуміти".

Але зазначу, що українські силовики за цю кампанію набралися хорошого досвіду і зараз вже підготовлені відмінно.

Можна ж було від усього відмовитися, офіційного наказу не було. Все було завуальовано під навчання. Я, чесно кажучи, не хотів їхати туди. У мене був такий настрій - якщо вже скажуть, то поїду, не буду боятися - це моя робота. Але якщо б я не поїхав, то потім почувався би не дуже комфортно.

Спочатку нас відправили на навчання в Ростовську область на кордон з Україною восени 2014 року. І, починаючи з листопада 2014 року ми жили, по суті, в полі під Новочеркаському.

Оголошено нам все це (про вторгнення в Україну) було на вечірньому шикуванні на самому початку лютого вже. До нас підійшов командир батареї і сказав: "Йдемо", без пояснень. Ми пішли, він пошикував нас біля намету і сказав: "Рано вранці - о 4-й годині ви виїжджаєте в Донецьк". Потім він додав: "Хто не згоден - вийти зі строю. Нікого примушувати ми не будемо".

Три машини - по дві людини в екіпажі, плюс ще офіцер з механіком-водієм. Виходить, нас було 10 людей з командиром батареї.

Ми перед виїздом переодягалися в стару "флорівської" форму, у мене - "гірка" була.

Медаль За відвагу не дали. Обіцяли, але не дали. Сам особисто бачив, що моє прізвище вже в наказі було, цей наказ у Генштаб відправлено, але так нічого і не отримав я. Ще ж, до речі, обіцяли підвищену винагороду - добові, але нічого так і не прийшло. Ми не хотіли грошей якихось заробити, нам всім було просто цікаво - що це буде за поїздка.

Грубо кажучи, сприймали все це як таку незвичайну пригоду.

Були трали від Волгоградської якоїсь військової частини, ми заїжджали на ці трали на Маталигах (МТ-ЛБ). Далі - їхали колоною на тралах до кордону. А від кордону вже своїм ходом - на техніці. Від кордону і до Донецька ми довго їхали, там кілометрів 200 було точно. П'ять одиниць техніки - КАМАЗ і чотири бойові машини, 11 осіб. Крім цього, ще боєприпаси, сухпайок.

Там хохлів не було, чисто наш кордон, спецназівці наші стояли там. Вони подивилися на нас і сказали: "Давайте, проїжджайте". У підсумку ми через ліс навіть частково об'їхали кордон.

Без російської армії ці ополченці не протягнули б і місяця. Тому наша армія постійно їм допомагала.

Відрядження у нас таке було. Нібито під Ростовом ми знаходилися за офіційною версією.

Там ми вже підпорядковувалися місцевому командиру якогось їхнього місцевого угруповання. Нас недалеко від кордону зустріли якісь "специ" з ДНР, а далі ми за ними пішли в Донецьк. Командувачем на місці у нас там був місцевий житель у званні полковника. Серйозний такий дядько. Його все на прізвисько звали - Іванич. Видно, що чоловік з військовим минулим, але тривалий час жив на гражданці.

Місце у нас козирне було - база в самому центрі Донецька. Покинутий меблевий склад. Там ще залишилася дорогі меблі з Італії, Франції. Господар складу знав, що там знаходиться, але боявся що-небудь зробити.

Вони нам такі раді були, типу, нарешті, російська армія приїхала. У них, до речі, там все строго - як в армії. Обов'язковий караул, наряди, покарання за пияцтво. Я навіть не очікував такого високого рівня дисципліни у них.

Беручи участь у всіх цих подіях, був діючим військовослужбовцям РФ у званні сержанта. Але при в'їзді в Донецьк нам суворо заборонили говорити комусь звідки ми.

Наша техніка, ми тільки номери на машинах і знак бригади зафарбували, написали на техніці - "За ДНР", в такому стилі, щоб не "спалили" нас. Потім, коли частина повернулася, довелося самим же все це і відмивати.

Один раз за всі два тижні ми на лінію фронту виїхали, це під Горлівкою було в Донецькій області. Там вже страшнувато було. Ополченці своїх супротивників "укропами" називають, так ось "укропи" майже поруч з нами були. У будь-який момент ми там і на засідку могли нарватися. На місці вибрали позиції, машини почали маскувати, а бою так і не відбулося. Взагалі, вийшло, що ми два тижні просиділи в очікуванні в Донецьку на базі - просто так, а потім вже і оголосили перемир'я. За дві години до перемир'я там такі жорсткі бої йшли  довбали так, що вікна тріщали.

Звичайні хлопці, всі місцеві в основному, може кілька людей - добровольці з Росії. І самого різного віку - від 18 до 70 років. Старі там, в основному, ролі старшин виконують.

Якщо вони ловили когось з "укропів", то били його трохи і все. Мені ополченці говорили, що "укропи" такими речами займаються, але це все теж з розряду чуток було.

Були такі моменти, коли мені дуже страшно було. Осколки над головою пролітали. В душ якось йшов увечері, він метрів за 500 від бази знаходився, а я в капцях - і обстріл пішов, осколки полетіли, вони ще так свистять смішно...

У нас один лейтенант загинув, з мого дивізіону. У Луганську підірвався на снаряді. З артилерійської розвідки. Поховали біля будинку на Уралі. Своїх не кидають.

Взагалі, всіх солдатів, хто там загинув, на Батьківщині ховали, наскільки я чув. І географія там пристойна - від Хабаровська до Петербурга, напевно.

Влітку 2014 року там були потужні бої з участю російської армії. А зараз там позиційні бої - артилерія і піхота.

Як тільки Мінські угоди набули чинності, ми на ранок відразу і рушили назад в Росію. Боялися ще, може, які снайпери на дахах в Донецьку будуть сидіти, але нічого такого, благополучно доїхали назад.

Від нас би теж відхрестилися. Якби попалися, нам потрібно було б говорити, що ми - добровольці, найманці, самі приїхали воювати. Військ російських на Донбасі немає. Нічого не знаємо, нічого не чули.

Заступник командувача Південним військовим округом по роботі з особовим складом приїжджав особисто і проводив бесіду на цей рахунок. Серйозний дядько такий приїхав. В основному, давав нам напутні слова, обіцяв, що нікого не залишать в біді, якщо загинемо, не дай Бог, то додому в трунах привезуть, все нормально буде. Радив нам всім в Донецьку говорити, що ми - ополченці, з дитинства тут живемо на вулиці Леніна чи якогось іншого комуніста.

Командувачі з ополчення і командувачі нашого військового округу на постійному зв'язку, як я розумію. Ополченець каже, що йому потрібно стільки-то людей підкріплення з такого підрозділу. Наш відповідає, що може виділити стільки-то людей, що домовляються, куди і коли. Командувач південним військовим округом відмінно знає, скільки людей у нього, де знаходиться. А далі вже йде відправка.

А на цю незрозумілу війну їдуть, по-моєму, повністю відбиті люди з Росії – ці добровольці, які просто не можуть тут у себе заробити гроші якимось більш нормальним способом.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: