Одеський прокурор Стоянов підпадає під дію закону про люстрацію - Мін'юст

5 квітня 2016, 20:32
1125
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Одеський прокурор Стоянов підпадає під дію закону про люстрацію - Мін'юст - фото

Фото: 368.media

Під час президентства Януковича Стоянов пропрацював заступником прокурора 1085 днів

Прокурор Одеської області Микола Стоянов, який нещодавно був поновлений на цій посаду, підпадає під дію закону про очищення влади (люстрацію)

Про це йдеться в заяві Міністерства юстиції України.

"Міністерство юстиції України виявило, що Стоянов Микола Степанович відповідає критерію здійснення очищення влади (люстрації), передбаченої пунктом 8 частини першої статті 3 закону, а саме в період з 25.02.2010 по 22.02.2014 р. займав посади, щодо яких здійснюються заходи щодо очищення влади (всього 1085 днів на таких посадах, що перевищує один рік): заступника прокурора Миколаївської області з 25.02.2010 по 15.06.2011, 476 днів на посаді), заступника прокурора Київської області з 15.06.2011 по 12.02.2013, 609 днів на посаді)", - йдеться в повідомленні відомства.

У Міністерстві пояснили, що, згідно із законодавством, Стоянов не має права займати посаду прокурора Одеської області та підлягає звільненню відразу після його відновлення в посаді.

Повноваження щодо звільнення з посади прокурора відносяться до компетенції генерального прокурора України.

Нагадаємо, заступника генерального прокурора України, прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе звільнили з органів прокуратури 29 березня. У ГПУ заявили, що генеральний прокурор притягнув Сакварелідзе до дисциплінарної відповідальності "за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання в непередбаченому законодавством порядку в службову діяльність іншого прокурора, вчинення проступку, який порочить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов'язків". Сакварелідзе відкидає ці звинувачення.

Новим прокурором Одеської області був призначений Микола Стоянов, який в 2014 році вже обіймав цю посаду.

У четвер, 31 березня, прихильники Сакварелідзе в знак протесту проти зняття його з посади принесли до будівлі обласної прокуратури шини.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською