Обмеження для безпілотників. Які правила встановила Державіаслужба для польоту дронів

12 червня 2018, 17:10
1322
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Максимальну швидкість польоту безпілотника обмежено до 160 км/год

Андрей Тупицын / flickr

Державна авіаційна служба встановила правила польотів дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Про це йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України. Щоб здійснити польоти безпілотних суден не потрібні дозволи або інформування органів, однак потрібно дотримуватися певних вимог. Зокрема, польоти повинні виконуватися лише вдень. Заборонено літати над об’єктами під охороною, які визначають правоохоронні та військові органи.

Про обмеження для безпілотників

Тимчасовий порядок використання повітряного простору забороняє дронами літати над дорогами державного значення, промисловими станціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, небезпечних речовин та рідин тощо.

Безпілотникам дозволено перетинати центральні вулиці міст, селищ міського типу та сіл, залізні дороги державного та регіонального значення та лінії електропередач. Втім, літати над ними не можна.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями та СІЗО.

У недалекому майбутньому дрони стануть повсякденними помічниками людини

Над переліченими об’єктами можна літати, отримавши дозвіл від відповідного відомства, власника, адміністрації тощо.

У документі міститься пункт про заборону польотів над іншими важливим державними та потенційно небезпечними об’єктами, однак над якими саме, не уточняється. Заборона на польоти стосується місць аварій та катастроф, зон поліцейських та антитерористичних операцій, спеціальних операцій та зон, визначених для забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюється державна охорона.

Оприлюднений порядок також визначає максимальну швидкість польоту - це 160 км/год.  Висота польотів - 50 м, відстань від пілота  - не більше 500 м. Регулюється і відстань до сторонніх осіб - не ближче 30 м. Для осіб до 12 років - не ближче 50 м. Для груп понад 12 осіб - не ближче 150 м.

Як буде проходити контроль польотів

Ініціативна група намагалася протидіяти регулюванню, інформація дійшла навіть до Антимонопольного комітету, розповів Дмитро Блохін, який використовував дрон у кіновиробництві.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями та СІЗО

Ідеї, які пропонувала ініціативна група, не були враховані у Тимчасовому порядку використання повітряного простору, сказав він. Регуляція на його думку потрібна, втім поки не зрозуміло, як будуть контролювати польоти. 

“Немає можливості встановити факт. Скільки ти пролетів, яку висоту набрав, до кого ти приблизився, ким і як це буде регулюватися, неясно. Ті обмеження, які введені, як мінімум, попереджають аерофотозйомку та запису відео, кіновиробництво”, - сказав Блохін.

Однак запровадити реєстрацію власників безпілотників і окреслити безпілотні зони було б доцільно, вважає Блохін.

У Сполучених Штатах та країнах Європи намагаються ліцензувати безпілотники

На його думку, слід було б запровадити страхування для дронів.

А от нові правила можуть сприяти корупції, зазначив експерт громадської кампанії Євро-патруль В’ячеслав Коновалов. У Сполучених Штатах та країнах Європи намагаються ліцензувати безпілотники. В Україні ж  обмежити їхнє використання намагалися ще з 2013 року.

“Щодо заборони літати над органами влади, то ти можеш там і не летіти, зараз оптика дозволяє фіксувати все на великій відстані у хорошій якості. Тут проблема саме у тому, щоб безпілотники не залітали у зону заходу посадки повітряних суден. Якраз це стосується аеропортів. Буває, маленький квадрокоптер, а буває навпаки - такі звірюги літають, як маленький літак”, - зазначив експерт.  

Проти тимчасових обмежень вже готують позов, заявив голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк.

Польоти можна виконувати лише вдень

Майбутні позивачі впевнені, що ухвалений тимчасовий порядок потрібно скасувати, адже він суперечить законодавству та Конституції України.

На думку Трояка, депутати розуміють, що майбутнє - не за горами, і дрони скоро почнуть входити у повсякденне життя українців. Тому й побоюються результатів таких інновацій.

У федерації все ще сподіваються на вирішення питання поза судом. Водночас, жодних санкцій або штрафів проти фізичних осіб регулювання не передбачає, а відповідальність за  порушення повітряного простору згідно з повітряним кодексом передбачена лише для юридичних осіб, відзначив Трояк.

Головне

Події

Сьогодні, 15:30

article_img
У Херсоні на прес-конференції сталася стрілянина, в приміщенні розпорошили газ
Політика

Сьогодні, 13:34

article_img
Німеччина запропонувала спільну з Францією допомогу у врегулюванні керченської кризи
Футбол

Сьогодні, 16:51

article_img
Захисник збірної України узгодив із російським Зенітом контракт на 8,75 млн євро - ЗМІ

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 16:51

article_img
Невже я на війні? Як живуть міста на кордоні США і Мексики, де Трамп хоче побудувати стіну
Події

Сьогодні, 09:38

article_img
Чого побоюється Коломойський і чому переїхав зі Швейцарії в Ізраїль - розслідування НВ
Країни

Сьогодні, 21:44

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни

ТОП 3

Події

Сьогодні, 09:01

article_img
Від готелів до заводів: у Коломойського є бізнес-імперія в США
23694
Події

Вчора, 23:09

article_img
Зеленський заробляє у Росії на трьох кінокомпаніях - Схеми
10155
Події

Сьогодні, 11:19

article_img
Зеленський про розслідування Схем: Ми торгуємо з усіма країнами СНД, але працюємо тільки в Україні
7262