«Автомат — це останній аргумент». Людьми цю війну не виграти, Україні потрібна техніка — інтерв'ю з Романом Костенком

6 липня, 20:29
Ексклюзив НВ
Народний депутат України Роман Костенко (Фото:Роман Костенко/Facebook)

Народний депутат України Роман Костенко (Фото:Роман Костенко/Facebook)

Ветеран АТО, нардеп і секретар Комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Роман Костенко зараз обороняє Україну на півдні.

В інтерв'ю Радіо НВ він розповів, на яких напрямках зосередить зусилля Російська Федерація після окупації Луганщини та чому лише військовими з автоматами цю війну не виграти.

Відео дня

https://www.youtube.com/watch?v=gR5yY1GrjWI

— Романе, ви на фронті і берете участь у бойових діях. Зараз я бачу, що британська розвідка і американський Інститут дослідження війни майже синхронно пишуть про те, що Росія після окупації Луганщини буде зосереджувати свої сили на окупації Донеччини, на місті Слов’янськ. Які ваші прогнози?

— У військовій справі прогнози — справа невдячна. Чому? Тому що багато залежить від сил і засобів, які зараз знаходяться на полі бою. За моїми даними, Росія стягнула туди шалені війська, які перевищують наші десь плюс-мінус в п’ять разів. Багато що залежить від маневрів, від правильності застосування танків, від того, які сили, засоби, від значності особового складу, від його морально-психологічного стану.

Те, що я знаю: у нас там є сили і засоби, які зараз стримують [ворога]. Росії, поки вони наступали, протискували нас в районі Лисичанська, були завдані серйозні втрати. Навіть Путін їм сказав вивести війська на перепочинок. Бачать, що і морально-психологічний стан у них низький, і техніки багато знищено.

Наша розвідка бачить, як вони із свого Далекого Сходу, і з інших глухих частинок Російської Федерації, знімають бойові частини, і направляють їх на територію України. Вони готуються. І ми готуємося.

Знаєте, зараз виключно військова майстерність, яка буде залежати від нашого Головкому (Головнокомандувача — ред.), від Головкому Російської Федерації, [вирішить] хто кого переможе. А от уже наслідки того, якщо закінчиться битва за Донбас, наприклад, нашою перемогою — будуть одні. Якщо Російська Федерація (не хотілось би про це навіть говорити) вийде на адмінкордони Донецької і Луганської областей — [наслідки] будуть інші. Думаю, що вони потім можуть звільнити частину військ, а наступним етапом буде битва вже за південь нашої країни. Ця битва ще попереду, однозначно. І вона буде залежати від того, як закінчиться битва за наш Донбас.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X