Ніч у Раді. 10 законів, які Рада встигла прийняти за ніч

6 коментувати
За ніч депутати встигли прийняти 10 законів
© Анастасия Сироткина / iportal.rada.gov.ua

За ніч депутати встигли прийняти 10 законів

НВ зібрало закони, які Верховна Рада встигла прийняти в ніч з 24 на 25 грудня

1. Рада ухвалила держбюджет на 2016 рік

За проголосували 263 депутати. Державний бюджет на 2016 р. був прийнятий з доходами 595 млрд 081 млн 135,3 тис. грн і витратами 667 млрд 733 млн 507,2 тис. грн.

2. Прийнятий закон про електронні держзакупівлі

Законопроект прийнятий у першому читанні в редакції Вікторії Пташник. Закон набирає чинності з 1 квітня 2016 року, до цього часу в закон повинні бути внесені виправлення і зміни.

3. Депутати ВР проголосували за допуск іноземних військових в Україну для навчань

Верховна Рада України схвалила законопроект про допуск підрозділів Збройних сил інших держав на територію України у 2016 році для участі у багатонаціональних навчаннях. Згідно із законом, у 2016 році на території України пройдуть 4 навчання за участю іноземних підрозділів.

4. Рада погодила перегляд умов кредиту ЄБРР на реабілітацію ГЕС

Кредит Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні в розмірі 200 млн євро на реабілітацію гідроелектростанцій, схвалений у 2012 році, буде переоформлений в кредит ПАТ Укргідроенерго під державні гарантії зі зменшенням суми до 180 млн євро і продовженням терміну вибірки коштів з 2018 року на 2021 рік.

Згідно з пояснювальною запискою, ЄБРР запропонував замінити суверенний кредит держави на суму невибраної частини позики. Термін погашення кредиту продовжується до 2031 року, за нього надається пільговий період 5 років.

5. Порошенку надали право призначати командувача Нацгвардії

Згідно з документом, Верховна Рада змінила порядок призначення командувача Нацгвардії. Тепер претендента на цю посаду буде призначати президент, оскільки Нацгвардія є військовим формуванням.

6. ВР скасувала необхідність прописки у переселенців при взятті їх на облік

Законом встановлюється, що внутрішній переселенець не зобов'язаний повідомляти про своє фактичне місце проживання в найближчий територіальний підрозділ Державної міграційної служби.

7. Рада встановила особливості держреєстрації органів місцевого самоврядування

Прийняття закону, враховуючи процес добровільного об'єднання територіальних громад спрямоване на: врегулювання відносин, що виникають у зв'язку з державною реєстрацією новоутвореного та утвореного в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення органу місцевого самоврядування як юридичної особи.

Також передбачається узгодження з законодавством процедури реорганізації органів місцевого самоврядування в процесі добровільного об'єднання територіальних громад.

8. Рада наділила Нацполіцію повноваженнями здійснювати термінові закупівлі для бійців АТО

Верховна Рада наділила Національну поліцію України повноваженнями застосовувати переговорну процедуру закупівлі в умовах дії особливого періоду та неможливості дотримання замовником строків для проведення конкурсних торгів.

9. Рада продовжила термін перебування малазійських слідчих на території України для розслідування катастрофи авіалайнера рейсу МН-17

Верховна Рада України ратифікувала угоду з Малайзією про продовження до 18 серпня 2016 року угоди про направлення малайзійського персоналу в Україну у зв'язку з падінням літака Malaysia Airlines.

10. ВР розширила доступ незрячих до виданих творів у спеціальному цифровому форматі

Метою закону є закріплення на законодавчому рівні правових норм, які будуть сприяти розширенню доступу незрячих до виданих творів у спеціальному цифровому форматі, поповнення бібліотечних фондів, у тому числі і документами з рельєфно-крапковим шрифтом для сліпих, пристосування бібліотек для користування їх послугами особами з особливими потребами, популяризації вітчизняного книговидання, створення та функціонування електронних бібліотек.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: