Немає сумнівів, що Бандера заслуговує на увічнення в Києві - В'ятрович

1 коментувати
Володимир В'ятрович: Абсолютно помилковим є уявлення про Бандеру як про головного антипольського героя
Фото: Олександр Басараб via Facebook

Володимир В'ятрович: Абсолютно помилковим є уявлення про Бандеру як про головного антипольського героя

Історик і директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає правильним перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Степана Бандери

"Для мене, як вченого, який вивчав діяльність Бандери, борця за незалежність України, немає жодних сумнівів, що ця людина заслуговує на увічнення, у тому числі в столиці. Я вважаю правильним рішення Київської міськради. Нагадаю, що було бурхливе обговорення, в якому взяли участь понад 5 тис. киян і, нарешті, голосування в міській раді, абсолютна більшість депутатів якого віддали голос за це рішення", - сказав В'ятрович в інтерв'ю НВ.

Він підкреслив, що абсолютно помилковим є уявлення про Бандеру як про головного антипольського героя, як неправильним є і прив'язування імені Бандери до польсько-українського конфлікту часів Другої світової війни.

"З 1943 року Бандера був у в'язниці, причому перебував там одночасно з керівником польського підпілля Стефаном Ровецьким. Мене дивують заяви деяких польських політиків, які вважають нормою давати свої оцінки української історії, реагувати на ті чи інші спроби зміни топоніміки в Україні. Ніхто з українських політиків не дозволяв собі такого відносно польської історичної пам'яті, хоча ми знаємо, що в багатьох населених пунктах поляків вулиці і площі, названі іменами тих людей, які здійснювали вбивства українського мирного населення", - зазначив В'ятрович.

Бандеру історик назвав типовим революціонером свого часу.

"Навряд чи можна було назвати демократами Юзефа Пілсудського чи інших польських політиків того часу, які стали символами боротьби польського народу за незалежність. Їх увічнили пам'ять не як демократичних правителів, а як людей, які піднялися і організували боротьбу за свободу власного народу", - сказав В'ятрович.

Повне інтерв'ю з В'ятровичем читайте у свіжому номері журналу Новое Время - №27 від 29 липня 2016 року.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: