Не відходячи від каси. Свідоцтво про народження можна буде отримати вже в пологовому будинку

 Щоб отримати свідоцтво, достатньо просто заповнити відповідну заявку
minjust.gov.ua

Щоб отримати свідоцтво, достатньо просто заповнити відповідну заявку

Вже через три-чотири місяці послуга видачі документів про народження малюка запрацює в пологових будинках по всій країні, говорить заступник міністра юстиції Гія Гецадзе

Пілотний проект запустили сьогодні, 18 вересня, в одному з пологових будинків Львова. Там з рук мера Андрія Садового документи отримали 13 мам. Щоб отримати свідоцтво, достатньо було просто заповнити відповідну заявку. Вже через пару місяців така система запрацює по всій країні, розповів НВ заступник міністра юстиції Гія Гецадзе.

- Коли ця послуга почне працювати в інших пологових будинках?

- Сьогодні проект відкрили у Львові, в одному пологовому будинку. Це був перший іспит для нашого нового сервісу, так що міністр Павло Петренко і пан Садовий самі вручали свідоцтво про народження мамам в пологовому будинку. Ми думаємо, що з цим сервісом в батьків, у яких народилася дитина, буде менше турбот.

Далі планується запустити систему в Одесі, Рівному, і, через кілька місяців – по всій країні. Після народження дитини батькам доводиться йти в різні управління Мін'юсту та інколи стояти в чергах. І я не виключаю, що хтось, може, навіть платить хабарі. Думаємо, це поліпшить ситуацію.

- Скільки часу буде потрібно все це?

- Точно не можу сказати. Але через 3-4 місяці ми вже повинні запустити систему по всій країні.


В течение двух дней после подачи заявки свидетельство о рождении будет распечатано

Протягом двох днів після подачі заявки свідоцтво про народження буде роздруковано


- Скільки часу займає отримання свідоцтва?

- Після народження дитини мамам доводиться залишатися в пологовому будинку 3-4 дні. А протягом двох днів свідоцтво про народження обов'язково буде надруковано. Після того, звичайно, як батьки погодяться на ім'я дитини. Вартість – мінімальна сума, встановлена тарифами. Ціни не змінювалися.

- В яких структурах будете впроваджувати такі системи надалі?

- Ми всіляко намагаємося зараз все, що було пов'язано з паперообігом і з різними довідками, мінімізувати та перевести в електронний вигляд. Наступний сервіс, який, я сподіваюся, з 1 жовтня буде запускатися – екстериторіальність апостиля.

Ці сервіси дадуть можливість мінімізувати ризики корупції. Викорінити її до кінця – більш глобальна проблема

Апостиль ставиться на різні договори та документи наших громадян, які потрібні за кордоном. Сьогодні ж, на жаль, так як у нас не було софту та електронної бази, людина, наприклад, зі Львову, повинна була їхати за апостилем в Київ та чекати, стояти в чергах. Якщо з Харкова, то теж в Київ. З усіх міст – тільки в Київ. А з жовтня, я сподіваюся, що встигнемо, і по всій країні в будь-якому відділенні РАГСу буде можливо отримати апостиль на будь-який документ, який стосується Мін'юсту.

- Правда ця система допоможе боротися з бюрократією, корупцією? Чи не можна буде якось обійти це?

- Я думаю, що те, що ми зараз робимо, це дуже добре. Ці сервіси дадуть можливість мінімізувати ризики корупції. Викорінити її до кінця – це більш глобальна проблема. Вона пов'язана і з новою кадровою політикою Мін'юсту, і з великими зарплатами, гідними для наших громадян, і ефективною роботою правоохоронних органів. Це такі компоненти, що, якщо навіть якийсь з них відсутній, все одно є ризики корупції.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: