Не на курсах. В Україні можуть змінити порядок отримання водійського посвідчення

18 січня, 13:52
1541
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Tumblr/sabineworld

Нововведення допоможе зробити життя громадян простішим і комфортнішим

В українському уряді вивчають можливість видачі водійських прав без обов'язкового проходження курсів.

Наразі ухвалено протокольне доручення Міністерству внутрішніх справ разом з Мінекономрозвитку та іншими зацікавленими органами. Зокрема, підготувати можливі зміни щодо запровадження інституту екзаменаторів.

Впровадити європейські практики

В ефірі Радіо НВ начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій зазначив, що це пропозиція Офісу реформ адмінпослуг і вона однозначно буде доопрацьовуватися. 

Наразі теоретичні та практичні іспити приймають працівники сервісних центрів. Розглядається можливість передачі цих повноважень незалежній інституції.

Ми зможемо використовувати європейські практики і розглядати їх на наших теренах

"Це після того як ми запровадимо відеофіксацію практичних іспитів, зможемо змінити дерегуляцію у частині самопідготовки до теоретичних іспитів і після цього зможемо вже використовувати такі європейські практики, і їх розглядати на наших теренах. У будь-якому разі це стосувалося непрофесійних категорій. Очевидно, що професійні категорії водіїв автобусів, вантажівок не можна не навчати, тому що це дуже висока відповідальність, і в усіх абсолютно без винятку країнах світу це спеціальна підготовка, вона більш важка, вона більш тривала", – зазначив Криклій.

Також в уряді пропонують спростити процедуру отримання медичної довідки та дозволити подавати її онлайн.

Зменшити вивчення теорії

Сьогодні, щоб отримати права, потрібно підготувати пакет документів, пройти декілька етапів процедур і перед екзаменом пройти обов’язкові платні курси – в середньому 140 годин навчання. Самостійна підготовка до екзаменів не зараховується.

Зміни, які пропонуються, вони можливі, і навіть покращать ситуацію, зазначила у розмові з Радіо НВ директорка автошколи Easy Drive Анна Кушнарьова. Але важливо, щоб працювала також система контролю.

Зараз багато роликів на YouTube, але пояснення лектора – це набагато ефективніше

"Законодавство 1991 року, за яким ми працюємо, воно у 2018 році вже не працює. Однозначно його потрібно міняти. Не впевнена, що повністю скасовувати теорію – це хороша ідея. Правила дорожнього руху інтерпретувати все-таки потрібно. Зараз, звичайно, багато роликів на YouTube, але цікаве пояснення лектора – це набагато ефективніше. Було б добре, якби зменшили кількість годин теорії – зі 100, наприклад, до 30-40. За водіння в будь-якому разі якийсь ліміт потрібно зробити. Він повинен бути в районі 20 занять по 1,5 години, і цей ліміт потрібно контролювати обов'язково", – зауважила Кушнарьова.

Як отримують права у світі

В Уряді вважають, що нововведення допоможе зробити життя громадян простіше та комфортніше. Про це свідчить досвід багатьох країн, зокрема, Німеччини, Британії, Норвегії, Чехії та Польщі. Як отримують посвідчення водія в інших країнах світу. 

Певний час жители Мехіко, щоб отримати посвідчення, не повинні були проходити тест на знання правил дорожньогу руху, і відповідно навички водіння теж ніхто не показував. Все, що потрібно було зробити, усно заявити про обов’язок бути безпечним водієм.

Влада потім отямилася і забов’язала водіїв здавати іспит на знання правил і вміння керувати автомобілем. 

У КНДР заборонена приватна власність у вигляді автомобіля

Іспити на отримання водійського посвідчення у Фінляндії, напевно, одні з найскладніших у світі. Претендентам потрібно показати навички догляду за авто, спритність водіння на слизькій дорозі у нічний час,  а також пройти теоретичний тест.

У Північній Кореї існує 14 різних категорій водійських прав, і це з урахуванням того, що у країні заборонена приватна власність у вигляді автомобіля. Зазвичай посвідчення отримують люди з багатих сімей, які потім переважно працюють у державних структурах водіями.

Італійці оцінюють водійські навички за балами. Кожен новачок отримує 20 балів. Чим більше порушуєте, тим менше стає балів. Як тільки водій витратить усі бали, йому ще раз доведеться скласти іспит з водіння.

У Південній Дакоті США водійське посвідчення може отримати навіть неповнолітній, але є невеликі обмеження. Керувати авто без нагляду дорослих можна лише з 6:00 до 22:00.

У Китаї, щоб отримати права, потрібно відповісти на 100 питань протягом 45 хвилин. Якщо кандидат відповість правильно на менш ніж 90 питань, іспит не зараховується.

Читайте також: Столична культура водіння. Що псує настрій учасникам київського трафіку

Цікаво, що у світі є людина, яка за законом не зобов’язана мати водійське посвідчення і може їздити навіть без номерних знаків. Це королева Великобританії Єлизавета II. Їй вже за 90, і вона досі із задоволенням водить автомобіль.

Головне

Політика

Сьогодні, 14:08

article_img
ЗМІ назвали ім'я нардепа, який організував схему по втручанню в результати виборів
Події

Вчора, 19:18

article_img
ГПУ vs НВ. Реакція громадськості на дозвіл суду отримати доступ до внутрішніх документів редакції
Події

Сьогодні, 04:47

article_img
За рік населення України скоротилося на 233 тисяч осіб

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 19:09

article_img
Поставити на місце Росію, яка готується до нападу на Україну: головне з виступу Порошенка на Генасамблеї ООН
Події

Сьогодні, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій
Культура

Вчора, 21:10

article_img
Мексиканське щастя. Чому драма Куарона претендує на головні Оскари

ТОП 3

Події

Вчора, 11:48

article_img
Порошенко допомагав виносити поранених із Маріїнського парку - відео
11742
Події

Сьогодні, 10:13

article_img
А якби Майдан не переміг? Відомі українці - про те, якою була б зараз країна
7095
Події

Сьогодні, 08:13

article_img
Шуба з хутра — таке ж жлобство, як і килим на стіні. Як в Україні борються із натуральним хутром
5032