Не може не скорочуватися. В Україні підрахували зменшення кількості населення

21 січня, 16:27
1883
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Pixabay/sebagee

В Україні кількість померлих перевищує кількість новонароджених

У 2018 році кількість населення України скоротилася на 200 тисяч людей, як порівняти з 2017 роком.

Такі дані оприлюднила Державна служба статистики.

Згідно з інформацією, станом на 1 грудня 2018 року загальна кількість населення становила майже 42 млн 180 тисяч осіб. 

У Держсстаті наголосили, що в Україні кількість померлих перевищує кількість новонароджених, співвідношення складає 100 на 58. Зазначається також, що від січня до листопада 2018 року в Україні народились майже 310 тисячі дітей, а 2017 за цей самий період було на 25 тисяч більше. Інформацію з окупованих територій не враховували.

Не може не скорочуватися

Українське населення сьогодні не може не скорочуватися, адже здебільшого воно за віком старе. Це природній процес, стверджує у коментарі Радіо НВ академік, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.

У найближчій перспективі населення України скорочуватиметься

За її словами, іншою причиною може бути також міграція більш молодих громадян. Водночас, каже експертка, у короткотерміновій перспективі виправити ситуацію неможливо.

"Щоб було зрозуміло, і припинилися балачки, що це виключно через низький рівень життя. Скорочується населення Японії, наприклад. Не можна сказати, що у Японії низький рівень життя або низька тривалість життя. Просто у складі населення відносно мала частина молоді, яка народжує дітей, і значно вища частина людей старшого віку, які частіше вмирають. Демографи говорять про те, що вичерпаний потенціал демографічного зростання. Що б ми зараз не робили, у найближчій перспективі населення України скорочуватиметься", – зауважила Лібанова.

Без актуального перепису населення неможливо правильно здійснити державне планування, зокрема затвердити бюджет, визначити витрати на мінімальну заробітну плату, пенсії, субсидії, питання розбудови інфраструктури та інше, додала Елла Лібанова.

Читайте також: Перепис на планшетах. Директор Інституту демографії розповіла, як перерахують населення в 2020-му році

Не в інтересах політичних сил

Крім цього, всеукраїнський перепис покликаний з’ясувати реальну кількість виборців. А це не було б у інтересах різних політичних сил, зазначив у коментарі Радіо НВ директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик. 

Перепис міг би створити певні проблеми політичним гравцям

За його словами, завдяки невідповідній кількісті реальних виборців партії мали свої напрацьовані корупційні та махінаційні схеми з підробки своїх результатів. А руйнувати це – нікому не було б на руку, додав експерт.

"Це б могло створити певні проблеми політичним гравцям, оскільки могло б виявитися, що на деяких територіях замість 100 тис. проживає в реальності 60. Від 20% тих, хто за паперами живе в Україні, насправді їх тут немає. Вони ж є у реєстрі виборців, є. Є декілька технологій. Одна з технологій – це так звана карусель. Є різні способи махінацій у виборчих комісіях со списками виборців під час голосування. Є певна людина, яку знає виборець, який приходить не зі своїм паспортом, але голосує за іншу людину", – зазначив Кулик.

Не лише в Україні

За даними першого і останнього Всеукраїнського перепису населення 2001 року, чисельність населення становила 48,5 млн людей.

За даними ООН, до 2050 року населення України скоротиться до майже 36 млн громадян. Водночас, ця тенденція притаманна не лише Україні. У звіті зазначається, що протягом наступних десятиліть населення Східної Європи різко скоротиться.

За роки незалежності Україна провела лише один перепис 2001 року

ООН радить проводити перепис кожні 10 років. При Радянському Союзі після Другої світової війни в Україні проводили переписи у 1959, 1970, 1979 та 1989 роках.

За роки незалежності Україна провела лише один перепис 2001 року. Тоді він показав загальну кількість населення у 48 млн 457 тис. осіб, серед яких міського населення 32,5 млн або 67%, а сільського майже 16 млн, відповідно 33%. Чоловіків – 46%, а жінок – 54%.

У Камбіні провести черговий перепис пропонували 2012 року, утім перенесли проведення на 2013, й так і не провели. 2014 року пропонували провести 2016, а 2015 планували провести у 2020. Кожен раз непроведення перепису пояснювали відсутністю фінансування. 

У Кабміні очікують, що результати всеукраїнського перепису 2020 року стануть надійною базою для інформаційного забезпечення, прогнозування і управляння соціально-економічним розвитко України, включно з плануванням та реалізацію бюджетного процесу, здійснення виваженої соціально-демографічної політики, регулювання міграційних процесів і наукових розробок.

Читайте також: Перепис населення України: коли і як він пройде

Головне

Політика

Сьогодні, 14:08

article_img
ЗМІ назвали ім'я нардепа, який організував схему по втручанню в результати виборів
Події

Вчора, 19:18

article_img
ГПУ vs НВ. Реакція громадськості на дозвіл суду отримати доступ до внутрішніх документів редакції
Події

Сьогодні, 04:47

article_img
За рік населення України скоротилося на 233 тисяч осіб

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 19:09

article_img
Поставити на місце Росію, яка готується до нападу на Україну: головне з виступу Порошенка на Генасамблеї ООН
Події

Сьогодні, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій
Культура

Вчора, 21:10

article_img
Мексиканське щастя. Чому драма Куарона претендує на головні Оскари

ТОП 3

Події

Вчора, 11:48

article_img
Порошенко допомагав виносити поранених із Маріїнського парку - відео
11742
Події

Сьогодні, 10:13

article_img
А якби Майдан не переміг? Відомі українці - про те, якою була б зараз країна
7095
Події

Сьогодні, 08:13

article_img
Шуба з хутра — таке ж жлобство, як і килим на стіні. Як в Україні борються із натуральним хутром
5032