Навчання дітей в Англії: to be or not to be

0 коментувати
Навчання дітей в Англії: to be or not to be

Про переваги знаменитих британських шкіл-пансіонів, які виховали не одне покоління державних мужів, вчених, письменників і бізнесменів світового класу, чули багато людей

Проте рішення відправити дитину вчитися в іншу країну дається батькам непросто.

З одного боку, тут багатовікові традиції, авторитетні викладачі і вихователі, розвинена наукова інфраструктура, шкільні «кодекси честі», обов'язкові для всіх правила, які ставлять поза законом списування чи підказки на іспитах. Додайте сюди престиж і традиції лідерства, вільну англійську по закінченні школи та елітне коло спілкування – і ви зрозумієте, чому заможні батьки з різних країн світу часто займають чергу в британські школи відразу після народження своїх дітей.

 

З іншого боку, ось так просто взяти і кинути сина чи дочку, як кошеня, в море самостійних виборів і рішень! А чи випливе? І чи маю я право так ризикувати? І чи не забудуть вони рідну мову? І чи зможуть потім жити і працювати в рідній країні?

Ніщо цінне не дається в житті задарма. За запаморочливі перспективи, які відкриються випускнику елітної британської школи-пансіону, батькам доведеться заплатити чималу ціну. І мова тут йде не тільки і не стільки про матеріальні витрати, хоча і про них варто ретельно подумати заздалегідь. Батькам потрібно чимало мужності, щоб поставити інтереси дитини вище власних емоцій, щоби протягом багатьох років бути моральною опорою для дітей, які долають свої перші труднощі далеко від домівки.

 

 

Вартість навчання в британській приватній школі приблизно складає від 21000 до 36000 фунтів на рік. У цю суму включено навчання, проживання, харчування, підручники, послуги пральні, заняття спортом і відвідання різноманітних гуртків. На час літніх канікул деякі школи-пансіони проводять у себе курси англійської для іноземних школярів. Це прекрасна можливість «приміряти» освіту на свою дитину: вартість річної двотижневої програми складе близько 2000 фунтів.

Середню освіту у Великій Британії в приватному секторі отримують близько 7% всіх британських учнів, а це 615 тисяч дітей у віці від 3 до 18 років. З цього числа 15% – іноземці. Досягнення британських «приватних» школярів вражають: 92,2% з них стають студентами університетів (серед випускників державних шкіл ця частка становить лише 60%). Майже 50% студентів Оксфорду та Кембриджу мають за спиною роки навчання у приватній школі. Що ж дозволяє всім їм показувати настільки високі результати?

 

 

В принципі, і в державних, і в приватних школах діє єдина програма, єдині екзаменаційні вимоги – за цим стежить міністерство освіти. Але оскільки приватні школи менше пов'язані у фінансових питаннях, у них з'являється можливість запрошувати більш кваліфікованих викладачів, запроваджувати різноманітні додаткові предмети: музику, історію мистецтв, сценічну майстерність, психологію, кераміку. В багатьох приватних школах до переліку обов'язкових предметів входять латинь, дизайн, сценічна мова, живопис, мистецтвознавство і маса інших захопливих занять. Школи-пансіони більше уваги приділяють всебічному розвитку дітей, залученню їх до театру, живопису, спорту – умови для цього у них відмінні.

 

 

Для тих, хто вірить, що життя може бути прекрасною пригодою, хто готовий відкрити дітям дивовижні перспективи, допомогти їм набути безцінний досвід і сформувати сильний характер; для тих, хто готовий по-справжньому інвестувати в майбутнє, 22-23 жовтня 2016 р. в київському готелі «Хаятт» пройде виставка-зустріч з директорами 24 елітних британських шкіл-пансіонів (+ 4 літні школи на базі приватних шкіл).

Відвідувачі матимуть можливість особисто поспілкуватися з директорами шкіл, отримати консультацію експертів з британської освіти, відвідати один з тематичних семінарів і навіть написати вступні іспити в школу. Крім того, школи-учасниці надають знижки і стипендії ексклюзивно для відвідувачів. На виставці можна буде поспілкуватися з українськими школярами, які нині вже навчаються в Англії, та їхніми батьками.

 

 

«Придумати причини, через які не слід чогось робити, і піддатися сумнівам завжди найпростіше. Можна довго переконувати себе в тому, що дитина повинна жити з батьками, має розуміти країну, в якій вона народилася. За бажання можна написати книгу під назвою «1000 причин не робити цього».

І в цій тисячі причин насправді криється наш страх, незнайомий дітям, які швидко адаптуються до дивовижного та насиченого новими знаннями і захопленнями життя, заводять друзів з усього світу. І саме цей страх ми маємо подолати, щоб не передати його далі, щоб діти були вільні по-справжньому, глобально. Вільні у виборі місця ведення бізнесу, місця проживання, застосування своїх знань і умінь. Дайте дитині шанс розкритись на сто відсотків, знайти себе. Дайте їй шанс реалізувати себе у світовій культурі та економіці».

Юрій Шилов, батько Дмитра (Millfield Preparatory School)

Організатор — освітнє агентство «Бізнес-Лінк» за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Відвідування виставки безкоштовне. Для отримання запрошення необхідно пройти реєстрацію на сайті або зателефонувати організатору +38 044 494 20 80.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: