Науковці заявили, що до Чорнобильської зони почали повертатися зубри

1 коментувати
У Чорнобильській зоні відчуження виявили зубра
© Serhii.Gashchak

У Чорнобильській зоні відчуження виявили зубра

Українські науковці отримали докази проживання в Чорнобильській зоні зубрів, які тут і в навколишніх українських регіонах раніше зникли

Співробітники "Чорнобильського центру" отримали фотодокази, що з території Білорусі до української частини зони відчуження перейшли зубри, хоча поки що доведене проживання всього одного самця, повідомляє BBC Україна.

"Перші сліди можливого перебування в зоні зубра я зафіксував 2012 року, коли побачив схожий послід, проте остаточні докази отримав тільки зараз за допомогою фотопасток", - розповів біолог Сергій Гащак, який працює в Чорнобильському центрі з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології.

Зубра у зоні фотопастки зафіксували двічі: у березні та серпні 2015 року. Також вчений знайшов там специфічні пилові бані, які роблять ці тварини. Наразі не відомо, чи повертається він назад у білоруську частину зони. За його словами, щоб зубри у зоні прижилися й тут виникло стадо, самцю потрібні щонайменше кілька самиць.


© Serhii.Gashchak

© Serhii.Gashchak


Науковець припускає, що, скоріше за все, зубр прийшов в українську зону відчуження з Білорусі, де тварин багато й за ними дуже серйозно доглядають природоохоронні служби. "У Білорусі їх підгодовують взимку, там працює спеціальна служба у заповіднику", - каже Гащак.

В українській частині зони, за його словами, таких служб просто не існує. Гащак додає, що керівництво міністерства екології не допускає штучного завезення тварин у зону, поки тут не створять спеціальну природоохоронну службу. Він не виключає, що з Білорусі може прийти більше тварин – як вже сталося з ведмедями. Також Гащак остерігається, що чорнобильського зубра вб’ють браконьєри.

В Україні, за різними даними, у заповідниках збереглись кілька сотень зубрів, хоча за останні десятки років їх активно винищували браконьєри.

Нагадаємо, британські вчені пролили світло на унікальні зміни фауни в Чорнобилі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: