Надія Савченко отримала в Польщі престижну премію Орел

1 коментувати
Вручення премії відбулося в місті Люблін

Вручення премії відбулося в місті Люблін

У п'ятницю, 24 червня, українська льотчця та народний депутат Надія Савченко була удостоєна престижною польською премією Орел Яна Карського



Надія отримала премію за "загартований дух у боротьбі за людську гідність та гордість", передає Радіо Польща.

"Два роки тому світ дізнався про лейтенант Надію Савченко, потім слідкував її дії та гідну поведінку стосовно російських слідчих і згодом, в російській в’язниці та перед російським судом. Українська дівчина не тільки давала відсіч війні, яку вела проти неї Росія, але й сама вела цю війну від імені свого народу, не погоджуючись на те, щоб на її батьківщину хтось приходив зі зброєю і забирав частину її землі, і лякав тим, що відбере ще більше", - зазначив під час вручення премії секретар Товариства Яна Карського Яцек Возняк.

Після вручення премії Савченко подякувала Польщі за допомогу, яку та надає Україні та зазначила, що темні сторінки історії двох країн повинні залишитися в минулому.

Раніше повідомлялося, що народний депутат Надія Савченко анонсувала створення комітету з питань звільнення українців, які перебувають в Російській Федерації.

Нагадаємо, 20 червня Надія Савченко виступила на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у французькому Страсбурзі.

7 червня Савченко, яка сама була в полоні у бойовиків Донбасу, висловила готовність як народний депутат вести переговори з ватажками так званих ДНР і ЛНР Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким з врегулювання ситуації в Донбасі.

Вона наголосила, що переговорів на рівні президента України з ними не може бути, Захарченко і Плотницький формально навіть не депутати, але "вони хочуть представляти якусь частину українського населення, чому б з ними не говорити".

Також, на думку Савченко, переговори з Л/ДНР повинні бути прямими, поза форматом Мінських домовленостей.


Ян Карський заснував премію Орел у 2000 році, незадовго до своєї смерті. Нагорода польського дипломата, людини, яка повідомила світові про Голокост, вручається згідно з його словами, "полякам, які з гідністю піклуються про Польщу" та громадянам інших країн, які "не будучи поляками, підтримують Польщу".

У 2015 році премія вперше була присуджена посмертно Борису Нємцову. Серед лауреатів премії Яна Карського Тадеуш Мазовецький, Лех Валенса, Адам Міхнік, Марек Едельман, Шимон Перес та інші.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: