НАБУ затримало керівника Об'єднаної гірничо-хімічної компанії

25 січня 2017, 19:17
Національне антикорупційне бюро України затримало виконувача обов'язків голови правління ПАТ Об'єднана гірничо-хімічна компанія за підозрою у завданні збитків держпідприємству на суму понад 300 млн гривень

Згідно з повідомленням на сторінці НАБУ у Facebook, бюро викрило корупційну схему на підприємстві.

"Щойно детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали в.о голови правління ПАТ Об’єднана гірничо-хімічна компанія, який може бути причетний до завдання збитків ДП на суму понад 300 млн грн", - сказано в повідомленні НАБУ.

Відео дня

Подробиці щодо даного затримання поки що невідомі.

Як зазначає Інтерфакс-Україна, фактичну діяльність ДП Об'єднана гірничо-хімічна компанія почала від серпня 2014 року, коли уряд України вирішив передати йому в управління майнові комплекси Вільногірського гірничо-металургійного (ВГМК) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінатів (ІГЗК).

8 грудня держпідприємство завершило корпоратизацію і наразі зареєстроване як ПАТ ОГХК. Згідно з даними у держреєстрі в.о. керівника ОГКХ є Руслан Журило.

У серпні 2017 року уряд включив це підприємство у список підприємств, що мають бути приватизовані.

За підсумками 2015 року компанія одержала чистий дохід 1,9 млрд грн, прибуток до оподаткування - 773 млн грн. Було продано 163 тис. тонн ільменіту, 49 тис. тонн рутила і 25 тис. тонн циркону.

За підсумками січня-вересня 2016 року чистий прибуток ОГХК зріс у 2,8 разу порівняно з аналогічним періодом 2015 року - до 665,9 млн грн.

Компанія реалізує продукцію у більше ніж 30 країнах світу. Основні ринки збуту - ЄС, Китай, Туреччина, а також США і країни Африки.

Нагадаємо, 24 січня повідомлялося, що НАБУ затримала екс-главу зернової держкорпорації, підозрюваного у створенні схем, які принесли збитків на $60 млн.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X