На вихідних в Україні можлива нова хвиля кібератаки - Держспецзв'язку

13 жовтня 2017, 19:35
Команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України повідомляє про можливі кібератаки на інформаційні ресурси України вже в період з 13 по 17 жовтня

Як повідомляє держвідомств, в Україні існує ймовірність, що окремі ознаки кібератаки можуть збігатися з ознаками шкідливого впливу комп'ютерного вірусу Petya-A, який атакував інформаційні ресурси ряду країн з 26-27 червня в поточному році.

Відео дня

"Просимо власників інформаційно-телекомунікаційних систем, інших інформаційних ресурсів, рядових інтернет-користувачів дотримуватися вимог кібербезпеки, зокрема рекомендацій щодо захисту комп'ютерних систем від вірусу Petya Ransomware", - сказано в повідомленні.

На сайті CERT-UA також міститься детальна інструкція по зниженню зазначених ризиків і попередження повторного ураження вірусом.

Нагадаємо, 27 червня ряд державних і приватних установ стали жертвами хакерів. Вірус заблокував комп'ютери аеропорту Бориспіль, Кабміну, Мінфіну, Укренерго, Укрпошти, Нової пошти, ряду банків і т.д. Станом на 18:30 цього дня в кіберполіції надійшло близько 200 заяв, в тому числі і від приватних користувачів за фактами атаки шкідливого програмного забезпечення.

Атаці вірусу піддалися комп'ютери з безлічі країн, в тому числі Великобританії, США та Ізраїлю.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X