На українському кордоні з'являться радарні системи, здатні відслідковувати рух на суші, у воді та повітрі

0 коментувати
Системи надала американська компанія

Системи надала американська компанія

На українському кордоні будуть встановлені сучасні комплекси для спостереження за ситуацією. Про це розповів перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк

"Після анексії Криму і агресії РФ в Донецькій і Луганській областях, так сталося, що на сьогоднішній день в Азовському морі практично охорону і захист морських кордонів здійснює Держприкордонслужба України. У той же час на сьогоднішній день ми бачимо, що коштів виявлення, спостереження за надводною обстановкою в акваторії Азовського моря недостатньо", - зазначив він.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за словами представника ДПС у відомстві вивчили міжнародний досвід і зупинилися на системах, який запропонувала американська кампанія Aerocraft.

"Наші фахівці виїжджали, вивчали на виробничих площах можливості по впровадженню такої системи, і ми на сьогоднішній день прийшли до висновку, що ця система може бути ефективно використана як на українсько-російській ділянці держкордону у рамках реалізації плану "Європейський вал", так і на узбережжі Азовського моря", - сказав Серватюк.

У той же час засновник американської компані Ігор Пастернак детальніше розповів про систему.

"Це комплекс, який бачить на відстань більше ніж 40 км. Це радарна система, вона унікальна тим, що бачить в повітрі, у воді і на землі", - зазначив він.

Пастернак також додав, що українські прикордонники будуть отримувати інформацію про ситуацію на кордоні в режимі реального часу.

У свою чергу представник Держприкордонслужби розповів, що виробництво, технічне обслуговування і навчання персоналу буде забезпечуватися на території України.

Також Серватюк уточнив, що в поточному році планується поставити на баланс відомства дві такі системи, на 2016 рік заплановано закупити ще шість.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: