На ЧАЕС почався вивіз відпрацьованого палива з першого енергоблоку

0 коментувати
Відходи з першого енергоблоку будуть перевезені в спеціальні сховища

Відходи з першого енергоблоку будуть перевезені в спеціальні сховища

У вівторок, 10 травня, на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) почалися роботи по перевезенню пошкодженого ядерного палива, яке використане на блоці № 1

Як повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання України, відходи будуть перевезені для безпечного зберігання в спеціалізованих сховищах.

"Зазначені роботи виконуються у відповідності до умов окремого дозволу серії ОД №000040/9 На виконання робіт та операцій з вивантаження пошкодженого відпрацьованого ядерного палива (ПВЯП) з блоків №№ 1; 2 та його перевезення до сховища відпрацьованого ядерного палива мокрого типу зберігання (СВЯП-1) для безпечного розміщення та зберігання, що був виданий Держатомрегулюванням ДСП Чорнобильська АЕС 14 квітня 2016 року", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року о 1:23 під час проектного випробування турбогенератора № 8 на енергоблоці № 4 стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. На блоці виникло понад 30 вогнищ пожежі, які здебільшого придушили до 2:30. До 5 години ранку пожежу було ліквідовано.

Через аварію в навколишнє середовище, за різними оцінками, потрапило до 14·1018 Бк, що становить близько 380 мільйонів кюрі радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: