МЗС: З початку російської агресії загинули понад 2600 українських військових

29 лютого 2016, 21:26
Починаючи з 20 лютого 2014 року – для початку російської агресії проти України – загинуло понад 2600 українських військовослужбовців, понад 9 тисяч були поранені

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України щодо виконання Мінських домовленостей.

У МЗС зазначили, що лише перші два місяці 2016 року українські позиції були обстріляні понад 2500 разів, внаслідок яких 12 військовослужбовців загинули та понад 150 зазнали поранень.

Відео дня

У відомстві наголосили, що протягом часу, який триває російська агресія, під командуванням офіцерів РФ на сході України була сформована сорокатисячна армія, укомплектована та профінансована російською стороною, а також оснащена сучасною російською зброєю.

"У свою чергу, Україна послідовно виконує взяті на себе зобов’язання…, а саме: припинила ведення вогню, забезпечила повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, представила своє бачення модальностей проведення місцевих виборів на території ОРДЛО відповідно до Мінських угод, міжнародних стандартів та українського законодавства; здійснила важливі кроки у напрямі політичного врегулювання, ухваливши у першому читанні проект закону щодо внесення змін до Конституції України", - йдеться у заяві.

У МЗС наголошують, що Україна продовжує постачати природний газ та електроенергію на підконтрольні бойовикам території, здійснювати виплату пенсій та інших соціальних виплат українським громадянам на окупованій території Донбасу. Незважаючи на обстріли, українські фахівці відновлюють інфраструктуру, пошкоджені газо- та водогони, лінії електропередач.

Росія ж і досі не виконала жодного із своїх зобов’язань відповідно до Мінських угод, зауважили у міністерстві.

"Росія та контрольовані нею бойовики продовжують військові провокації, у тому числі із застосуванням зброї, яка мала б бути відведена під контролем та моніторингом ОБСЄ…Російські війська на Донбасі безперешкодно продовжують здійснювати ротацію, тренування та постачання через неконтрольовані ділянки державного кордону", - наголошується у заяві.

У МЗС вкотре зазначили, що через проросійських бойовиків СММ ОБСЄ не має повного, безпечного та безперешкодного доступу до всіх окупованих територій.

Крім того, як зауважили у відомстві, терористи постійно зривають обмін полоненими, "піддаючи тортурам та погрожуючи їм смертною карою у відповідності до карного кодексу СРСР".

"Україна закликає всіх держав-членів ООН вимагати від Російської Федерації виконання нею своїх зобов’язань згідно зі Статутом ООН та міжнародним правом, виконання у повному обсязі Мінських домовленостей та негайного припинення всіх актів агресії щодо України", - наголошують у МЗС.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, у міністерстві закликають продовжити максимальний тиск на Росію та зберігати санкції, поки територіальна цілісність та суверенітет України не будуть відновлені.

Нагадаємо, 7 жовтня 2015 року президент Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким датою початку тимчасової окупації територій України є 20 лютого 2014 року.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X