МЗС опублікувало відео, присвячене 72-й річниці депортації кримських татар

17 травня 2016, 21:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
МЗС опублікувало відео, присвячене 72-й річниці депортації кримських татар - фото

Кадр відео МЗС України

72-га річниця депортації кримських татар відзначатиметься 18 травня

Міністерство закордонних справ опублікувало на своїй сторінці у Facebook відео, присвячене Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

72-га річниця депортації кримських татар відзначатиметься 18 травня.

"18 травня 1944 року співробітники НКВС прийшли у кримськотатарські будинки та оголосили власникам, що через зраду вони були виселені з Криму", - сказано в коментарі МЗС до відео.

Раніше повідомлялося, що окупаційна влада Криму відмовляє представникам регіональних меджлісів у проведенні заходів до річниці депортації кримських татар 18 травня.

По всій Україні до Дня пам'яті депортації кримських татар 18 травня планується проведення низки акцій.


18 травня - День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч людей.

Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму 1944 року геноцидом кримчан.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал