Можна розцінювати як тортури. Уповноважений з прав дитини прокоментував інцидент у санаторії під Києвом

0 коментувати
Дівчинка розповіла, що її
Фото: Андрій Наливайко via Facebook

Дівчинка розповіла, що її "заспокоювали" не менше п'яти дорослих людей - Кулеба

Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба прокоментував інцидент із восьмирічною Катею, яку персонал санаторію Орлятко у Ворзелі під Києвом прив'язав до стільця та облив водою

Як повідомив Кулеба на своїй сторінці у Facebook, йому вдалося поспілкуватися з дівчинкою, яка розповіла, що спочатку її штовхав хлопець, а коли вона кілька разів давала йому здачі, то вихователі почали кричати на неї і не вірити, що першою почала не вона.

За cловами дівчинки пізніше, під час прогулянки територією санаторію, хлопець знову підійшов до неї, привівши з собою багато дітей.

"Серед них були і набагато старші (і 13, і 15 років) вони почали обзивати мене, коли вихователі відволіклись – бити. Серед них була і моя 7-річна сестра Аня. Думаю, що її підкупила за цукерки інша дівчинка… звісно, що я почала відбиватися", - розповіла восьмирічна Катя.

За словами дівчинки, потім прибігла медсестра і потягнула її до столової.

"Там було не менше п'яти дорослих чоловік. Вони мене тримали, викручували руки і прив’язали до стільця. Я намагалась розгледіти обличчя тих людей, але вони відверталися. Коли я почала дуже плакати і кричати мені на голову вилили три чашки з водою", - передає слова дівчинки Кулеба.

Після цього Катю врятував батько, якому подзвонила її сестра.

"Дивно, але після такого випадку з Катею, Аня – її молодша сестра – захотіла залишитись в закладі. Вона сказала, що хоче "відпочити" від сестри і побути з друзями", - зазначив Кулеба.

Уповноважений з прав дитини також повідомив, що вже говорив "із відповідними державними органами, які відповідають за захист прав дітей".

"Вони оцінюють ситуацію так: "Персонал просто хотів заспокоїти дівчинку"!!!! – ЦЕ ВСЕ, ЩО ВОНИ СКАЗАЛИ!!! Жодного слова про перевищення медперсоналом своїх повноважень в поводженні з дівчинкою, про неналежне виконання працівниками своїх обов’язків стосовно допущення бійки між дітьми, ні слова про те, що такі дії – Є ЗЛОЧИНОМ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ДИТИНИ!!!!!!!!!!!!", - наголосив Кулеба.

Уповноважений з прав дитини також заявив, що хотів би почути офіційний коментар щодо цієї ситуації Міністерства охорони здоров'я, Міністерства соціальної політики, правоохоронних органів та міської влади.

"Вважаю, що прив’язування дитини до стільця можна розцінювати, як тортури та катування, і за такі дії, вчинені по відношенню до малої дитини, винні особи мають понести відповідне покарання! Враховуючи специфіку закладу, там повинні надавати якісні реабілітаційні та медичні послуги для покращення стану дітей, а не травмувати і ще більше погіршувати їх стан, як у даній ситуації", - підсумував Кулеба.

Нагадаємо, раніше співробітник 1+1 media Андрій Наливайко повідомив, що персонал дитячого санаторію Орлятко у селищі Ворзель під Києвом, намагався заспокоїти його доньку, прив'язавши до стільця та обливши водою.

Персонал санаторію стверджує, що вони намагалися заспокоїти дівчинку, яка почала бити сестру головою об стіл. Працівники закладу розповіли, що зупиняли її всімох, але дівчинка була надзвичайно агресивною. 

Прес-секретар Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Наталя Вишневська повідомила, що департамент надіслав комісію у санаторій Орлятко під Києвом, де прив’язували і обливали водою дитину.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: