МОЗ скасував медичну карту студента та дитини

13 березня 2018, 22:39

Міністерство охорони здоров’я України скасувало низку форм первинної облікової документації, які втратили свою актуальність, в рамках реформування галузі та заради зменшення паперового навантаження на лікарів.

Наказом МОЗ №157 від 26.01.2018 втрачають чинність форми: № 025-2/о Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів, № 030/о Контрольна карта диспансерного нагляду, № 025-3/о Медична карта студента, № 025-4/о Талон на прийом до лікаря, № 025-6/о Талон амбулаторного пацієнта, № 026/о Медична карта дитини (для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів) та № 031/о Книга запису викликів лікарів додому.

Відео дня

Талони у закладах первинної ланки

Замість звичних талонів у медичних закладах буде використовуватися оновлена форма 074/о Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів. Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.

З 13 березня медпрацівники повинні вносити тільки потрібну інформацію в інформаційну комп’ютерну систему - один раз і тільки в одному місці. Статистичні дані будуть формуватися автоматично із медичних записів. Паперовий документообіг буде збережено тільки для закладів, що не почнуть роботу з МІСами та eHealth.

[see_also]

Як медреформа здешевить лікування

[/see_also]

Диспансеризація

Україна відмовляється від диспансеризації. У МОЗ пояснили, що вона не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Натомість система охорони здоров’я переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року, яка є традиційною для цивілізованих країн світу.

Нова система викликів лікарів додому

МОЗ також починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому, яка передбачає відмову від обов’язкового звітування про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили в реєстратуру.

Замість Книги запису викликів лікарів додому (№ 031/о) буде введена втричі скорочена форма 039/о. Усе звітування про прийоми, проведені лікарем зводиться до чотирьох цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома.

Медична карта студента та дитини

З 13 березня замість медичної карти студента та медичних карток дитини буде використовуватися звичайна амбулаторна картка, яка заводиться у сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання.

Віднині для вступу до школи або в дитячий садок медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X