МОН заперечило скасуванння батьківських комітетів у школі

1 лютого 2018, 20:42

Міністерство освіти та науки України заперечило скасування батьківських комітетів у школах – наразі йде процес законодавчих змін задля реформування правил їх створення та взаємодії зі школою.

У МОН наголосили, що відомство не має таких повноважень, аби скасувати органи батьківського самоврядування у школах.

Таке роз'яснення тонкощів законодавчих змін відомство Лілії Гриневич дало у відповідь на заяву, що МОН нібито скасувало наказ про діяльність батьківських комітетів у загальноосвітніх навчальних закладах. Відповідну заяву поширив засновник ГО Основи свідомості‎ Віталій Фурманюк з посиланням на відповідь МОН.

Відео дня

"Накази, що втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою «старого» законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм", - нагадали у міністерстві, підкресливши, що МОН не має повноважень на скасування батьківських комітетів.

Однак все ж зміни щодо цього питання наразі розробляються.

Зокрема, у новому Законі Про загальну середню освіту буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування).

У МОН вже пишуть необхідний закон та планують подати його на розгляд Верховної Ради протягом цього року.

"Однак сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу", - йдеться в повідомленні.

Через це наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або учнів.

Саме це має змінити новий закон.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X