Митні правила, які варто знати, перетинаючи кордон з ЄС

22 травня 2017, 15:08
З наближенням безвізу, який має набути чинності вже 11 червня, все більше українців отримують біометричні паспорти та планують поїздки до країн Євросоюзу

НВ нагадує митні правила, які варто знати під час перетину кордону з ЄС.

Варто зазначити, що для безвізових поїздок та поїздок за візами митні правила однакові. Вони можуть дещо варіюватися залежно від країни, до якої ви в'їжджаєте, тому перед поїздкою варто ознайомитися саме з її вимогами. Однак базові митні вимоги спільні практично для всіх членів ЄС.

Відео дня

  • Якщо мандрівник із країни, яка не входить до спільного ринку (у тому числі з України) і не перевозить комерційний вантаж, йому дозволяється без мита, ПДВ та акцизних зборів провезти товари, сумарна вартість яких складає до 430 євро на людину, яка подорожує повітряним або морським транспортом та до 300 євро на людину, яка подорожує іншими видами транспорту.
  • Деякі члени ЄС зменшують ці суми для осіб, молодших 15 років до 150 євро.
  • У зазначені суми не включається вартість предметів багажу (валіз, сумок) та медичних товарів, які завозяться для особистого користування.
  • Особисті речі вартістю понад 175 євро не можна розділити між декількома мандрівниками. Це можуть бути нові товари лише для особистого використання мандрівником або його родиною та товари, призначені для подарунка, якщо їхні вид та кількість не вказують на завезення у комерційних цілях.
  • У вищезазначені обмеження не включаються одяг, косметика та інші речі мандрівників, які були у використанні.
  • Кожна країна Євросоюзу визначає власні обмеження на завезення підакцизних товарів, таких як алкоголь, сигарети чи паливо. Однак ці обмеження не можуть перевищувати максимально прийнятий обсяг:

- 1 літр алкогольних напоїв (якщо масова частка етилового спирту понад 22%);

- 2 літри алкогольних напоїв (якщо масова частка етилового спирту менше 22%);

- 4 літри вина;

- 16 літрів пива;

- 40 сигарет або 20 сигарил, або 10 сигар, або 50 грамів тютюну (якщо мандрівник приїжджає автомобілем, потягом або переходить кордон пішки);

- 200 сигарет або 100 сигарил, або 50 сигар, або 250 грамів тютюну (якщо прибуває літаком або кораблем);

- паливо для транспортного засобу у межах одного повного бака такого транспортного засобу плюс до 10 літрів палива у переносному контейнері.

  • Для мандрівників, вік яких менше 17 років зазначені норми завезення алкоголю та тютюну не діють, оскільки їм взагалі заборонено завезення чи використання таких товарів.
  • Якщо ви завозите товари, які перевищують вищевказані обмеження, їх необхідно задекларувати, сплатити за них митні збори, ПДВ чи акцизні збори, залежно від типу товарів. Причому ця процедура може бути складною і коштувати досить дорого.
  • Необхідно також задекларувати готівку, що завозиться, якщо її сума перевищує 10 тисяч євро (водночас, відповідно до українських митних норм, потрібно не лише задекларувати ці кошти, але і мати банківську довідку про те, що вони були нещодавно зняті з рахунку).

За матеріалами: openeurope.in.ua

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X