Місцеві вибори 2015: європейські спостерігачі опублікували проміжний звіт

0 коментувати
На чергових місцевих виборах зможуть проголосувати близько 30 млн виборців

На чергових місцевих виборах зможуть проголосувати близько 30 млн виборців

У суботу, 24 жовтня, місія Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) опублікувала проміжний звіт за період з 5 по 21 жовтня

Спостерігачі відзначають недоліки законодавства та організації виборчого процесу на місцевих виборах 2015 року.

"Нещодавно принятий новий закон про місцеві вибори вносить значні зміни в українському виборчому процесі, що викликає побоювання, чи зможуть учасники виборчого процесу і виборці достовірно зрозуміти його положення і зможуть виборчі комісії належним чином дотримуватися його, враховуючи складність виборчої системи, яка вперше використовується в Україні, - цитує звіт організації Інтерфакс. - У новому законі відсутні адекватні механізми для подолання недоліків, зокрема політизації виборчого процесу (системи висування кандидатів на виборах і виборчої адміністрації) паралельних систем вирішення виборчих спорів; нечіткого регулювання питання фінансування політичних партій, зловживань державними ресурсами і порушень порядку ведення передвиборної агітації; реєстрації кандидатів; діяльності ЗМІ; високої кількості виборців на одній дільниці тощо".

Спостерігачі також вказує на ряд проблем Центрвиборчкому, якому не вистачило часу і ресурсів на навчання всіх членів територіальних виборчкомів, які були замінені.

Як мовиться у звіті, ENEMO не отримала жодних скарг щодо помилок у списку виборців. За останніми даними близько 30 млн виборців зможуть проголосувати на чергових місцевих виборах. Близько 1,5 млн тимчасово переміщених осіб не зможуть проголосувати на виборах 25 жовтня.

Спостерігачі відзначають такі порушення в ході виборчої кампанії як ранні кампанії, непрямий підкуп, розміщення плакатів у заборонених місцях, розповсюдження агітаційних матеріалів без відповідного маркування тощо.

"Ряд випадків насильства проти активістів деяких партій було зареєстровано у Запоріжжі, Чернігові, Миколаєві та інших місцях. Крім цього, політичні матеріали та активи деяких кандидатів були пошкоджені в Сумах, Харкові та інших містах. ENEMO закликає всі відповідні державні органи для розгляду таких справ і осіб, які вчинили такі злочини, а також усіх учасників виборчого процесу утриматися від подібних дій у майбутньому", - йдеться у звіті.

Нагадаємо, сьогодні, 25 жовтня, в Україні настав день тиші. Згідно з чинним законодавством, за добу до початку позачергових місцевих виборів-2015 заборонений будь-який вид передвиборної агітації.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: