Мінінфраструктури запропонувало перевізникам транзит товарів в об'їзд РФ

6 коментувати
Демонстраційний рейс стане відкриттям альтернативного шляху доставки вантажів з України в країни Середньої Азії в обхід Рф
Фото: eurorailtrans.eu

Демонстраційний рейс стане відкриттям альтернативного шляху доставки вантажів з України в країни Середньої Азії в обхід Рф

Міністерство інфраструктури України запропонувало перевізникам скористатися транзитним маршрутом в обхід РФ

"З 15 січня 2016 з  Іллічівська відправиться демонстраційний рейс контейнерного поїзду за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай (через Каспійське та Чорне моря). Даний маршрут є новим напрямом Шовкового шляху та альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки у східному напрямку в обхід території Росії", - повідомили в прес-службі відомства.

Новий шлях включає паромні переправи Чорного та Каспійських морів (Іллічівськ - Батумі і Алят - Актау-Порт) і має стати конкурентним в порівнянні з традиційним сухопутним маршрутом.

Щоб організувати такий шлях Міністерство інфраструктури, Українська залізниця та Координаційний Комітет Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту провели значну та кропітку роботу ще у 2015 році. Включення України у Великий Шовковий шлях було вперше зафіксовано в українсько-китайському міжвідомчому протоколі ще у 2015 році.

Для запуску контейнерного поїзду були узгоджені технологія, прискорені терміни доставки, тарифні умови, визначені оператори поїзду. Демонстраційний рейс стане відкриттям альтернативного шляху доставки вантажів з України до країн Середньої Азії. Орієнтовний склад контейнерного поїзду становитиме 20 вагонів.

Раніше стало відомо, що Україна проведе консультації з Європейським союзом з приводу можливості введення контробмежень у відповідь на заборону РФ транзиту вантажів з України через свою територію.

Нагадаємо, 4 січня був припинений транзит вантажів з України через Росію. Причиною стало рішення РФ про те, що вантажі для транзиту з України в Казахстан повинні слідувати через Білорусь.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: