Мінфін РФ заявив, що чекає запрошення на переговори щодо реструктуризації від України

3 коментувати
Мінфін РФ уникає відповіді щодо українського боргу
Фото: 1tv.ru

Мінфін РФ уникає відповіді щодо українського боргу

Україна сама повинна ініціювати процедуру переговорів по реструктуризації свого боргу перед Росією, заявила прес-секретар міністра фінансів РФ Світлана Нікітіна

Нікітіна підтвердила, що Росія не направляла Україні формалізованих пропозицій щодо реструктуризації боргу, і, на її переконання, не повинна цього робити взагалі, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми не направляли і не повинні направляти ніяких формалізованих пропозицій українській стороні, тому що РФ в даному випадку виступає кредитором. А згідно з міжнародною практикою, боржник повинен виходити з пропозиціями переговорів по боргу, якщо розуміє, що не в змозі за службовим розплатитися вчасно і в строк", - сказала вона.

"Відповідно до міжнародної практики, кредитор просто чекає виплати боргу, і сам боржник виходить з пропозицією про переговори, якщо він не в змозі погасити борг. Мінфін веде взаємодію з МВФ, тому що, по-перше, з МВФ статус боргу вже давно обговорювався, фонд в принципі висловлювався про те, що Росії треба б цей борг якось реструктуризувати. У той же час МВФ погодився зі статусом боргу, ми повторюємо, що це суверенний борг, і він не може розглядатися нарівні з комерційними. Крім того, МФВ - це міжнародна організація, яка, власне, формує програму фінансової допомоги Україні, а боргова проблема може бути вирішена тільки в рамках цієї програми, тому що ми прекрасно знаємо, що в України джерел погашення боргу, ймовірно, немає. Тому ми чекаємо відповіді від МВФ", - зазначила Нікітіна.

Нагадаємо, 16 листопада президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова піти на реструктуризацію українського держборгу, однак лише в тому випадку, якщо Захід підкріпить можливості економіки України своїми гарантіями.

Міністерство фінансів України станом на середу, 18 листопада, не отримувало жодних офіційних пропозицій від російської сторони про реструктуризацію єврооблігацій на 3 мільярди доларів.

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) прокоментували ситуацію з боргом в 3 мільярди доларів, які Україна повинна повернути Росії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: