Мільйони на безкоштовних операціях: Наші гроші показали статки та ймовірні схеми збагачення керівника Інституту серця Тодурова

13 лютого, 01:59
16048
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мільйони на безкоштовних операціях: Наші гроші показали статки та ймовірні схеми збагачення керівника Інституту серця Тодурова - фото

скриншот BIHUS info / YouTube

Борис Тодуров

Глава Інституту серця Борис Тодуров заробив мільйони доларів на "безкоштовних" операціях за які пацієнти платять великі гроші.

Про це йдеться у сюжеті програми Наші Гроші.

Згідно з даними, які вдалося знайти журналістам, директор державної установи, кардіохурург Тодуров є власником чисельної нерухомості, вартість якої не відповідає його заробітній платі.

"Достатньо бігло поглянути на статки, якими обросли Тодурови, аби зрозуміти, що цього не купиш на зарплату керівника державного Інституту серця (минулого року вона становила до 40 тис грн/міс., для порівняння у 2016-му - 15 тис грн/міс.)", - йдеться у матеріалі.

Сім'я Тодурових має маєток під Києвом площею 6 гектарів землі, із озером, будинком на 700 квадрадів, гостьовим будиночком, соснами і власною електростанцією з сонячних батарей. Формально він вважається подарунком дружині Тодурова, але в держреєстрі дарувальник не вказаний. За оцінкою девелоперів, мінімальна вартість такого маєтку тільки виходячи з витрат на будівництво та ландшафтний дизайн - 1,5 млн доларів. 

Фото: bihus.info

Також дружина глави Інституту серця володіє квартирою в житловому комплексі на Позняках. 

24 лютого 2016 року (за один день) найближчі родичі Тодурова оформили на себе ще чотири об'єкти нерухомості, загальною вартістю від півмільйона доларів. Це ділянка землі для сина Михайла поряд із шестигектарним маєтком Тодурових (15-20 тис. доларів); квартира площею 110 квадратів на Печерських Липках у Києві для дружини Тодурова (від 250 тис. доларів); донька Тодурова, Наталія, стала власницею квартири на 150 квадратів у новобудові на Осокорках (150 тис. доларів); чоловік Наталії, теж молодий лікар, придбав однокімнатну квартиру у новобудові неподалік від дружини (орієнтовна вартість 60 тис. доларів).

Загальна вартість вказаної нерухомості Тодурових із заміським маєтком – понад два мільйони доларів. А через рік Борис Тодуров став власником ще двох квартир, по мільйону гривень кожна.

Фото: bihus.info

Як зазначають журналісти у 2016 році в декларації Тодуров вказав 11 млн заощаджень. Це при зарплаті в 173 тис. грн на рік у самого керівника Інституту серця, і 50 тис. на рік - у його дружини.

За даними журналістів, так збагатитися Тодуров зміг завдяки комерційним структурам, які заробляють за допомогою Інституту серця. Вони продають медикаменти за завищеними цінами або надають комерційні послуги хворим за захмарними тарифами від імені медустанови.

Наприклад, ТОВ Профі Ко має феноменальні успіхи лише на тендерах Інституту серця. За два роки ця контора отримала від державного Інституту під керівництвом Тодурова майже 15 мільйонів гривень. Понад 13 з цих мільйонів – це результат перемоги на двох тендерах, на яких Інститут серця купив шовні матеріали. Обидва пройшли по однаковій схемі: один і той самий конкурент лупив максимальну ціну. Профі Ко трішечки знижувалася і перемагала. Виходило дорожче від ринку. Серед засновників Профі Ко - зять Тодурова.

Як наголошують журналісти, паралельно МОЗ теж купував шовні матеріали і забезпечував ними Інститут серця безкоштовно.

Також у програмі розповіли, що ще є дві фірми-близнюки: Альфа Медика, які відрізняються дефісом у назві. Одна з них займає в Інституті серця цілий поверх і спеціалізується на підготовці пацієнтів до операції і реабілітації після.

Ці товки запрацювали і в регіонах. Комерційний філіал приватної Альфа Медики відкрили у Сєвєродонецьку. На сайті Інституту серця написали, що відкрився філіал держінституту. 

Але після того, як у МОЗ заявили, що ніяких дозволів на відкриття філіалів держінституту не давали, новину з офіційного сайту Інституту серця прибрали. А от угоди регіональної влади з комерційними товками, яких у Тодурова видавали за філіал державної установи, залишилися.

Фірми Альфа-медика і Альфа Медика також не прості. Одна з них, та що з дефісом, записана на близьке оточення нардепа Андрія Деркача. Цей екс-регіонал - член наглядової ради благодійного фонду доньки і зятя Тодурова. Друга Альфа-медика - фактично клон першої, з тим самим директором і майже ідентичною назвою.

Фото: bihus.info

Журналісти додали, що в Інституті серця також закуповують медикаменти за завищеними цінами, зокрема на 30-68% вище від найдешевшої пропозиції пострачальників. У Інституті кажуть, що "такі закупівлі цілком законні".

Як підкреслюється у матеріалі, з 2016 року МОЗ спеціально централізовано закуповує стенти і безкоштовно передає їх в профільні державні і комунальні лікарні. Зокрема в Інститут серця на чолі з Тодуровим. За загальним правилом, відмовити там у безкоштовному стентуванні хворому в гострому стані можуть лише за відсутності стентів. 

У програмі додали, що протягом двох тижнів Тодуров не знайшов час пояснити авторам розслідування, звідки у нього елітні квартири та розкішний маєток з лісом і озером.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською