Маркетинг по-українськи. Туристичне танго по Горішніх Плавнях

0 коментувати
Маркетинг по-українськи. Туристичне танго по Горішніх Плавнях

9 травня 2016 року нічого не підозрююче невеличке містечко Комсомольськ, що на Полтавщині, стало відомим на всю Україну. Як не дивно, обійшлося без перемог на кубках чи знакових подій – всього лише відбулося перейменування міста – в рамках впровадження постанови щодо декомунізації воно, серед інших перейменованих населених пунктів, отримало назву Горішні Плавні

Знакова подія не оминула увагою як жителів однойменного міста, так і небайдужих громадян країни, зокрема і активних користувачів соціальних мереж. Якщо перші, за словами міського голови Дмитра Бикова, виявилися незадоволеними колоритною назвою, то багатьом українцям навпаки – нова, а точніше забута стара назва припала до душі, зібравши тисячі емоційних відгуків. 

Редакція НВ зібрала низку фактів, які підтверджують, що новою назвою варто пишатись і Горішні Плавні, на противагу Комсомольську, цілком можуть стати якщо не черговою туристичною меккою країни, то однозначно одним з пунктів подорожі Україною.

  • Горішні Плавні – батьківщина видатних пам’яток прадавньої історії України

Поблизу міста розташовуються історичні надбання, залишені племенами, які проживали в цій місцевості багато років тому: скіфами, сарматами, готами, ранніми слов’янами. Так, тут можна побачити Компаніївський могильник 3-4 ст. н.е, Дереївське енеолітичне поселення, курганну групу з трьох насипів Три брати: кургани Цегельна, Зозулина могила, Стогніївська могила, Шведська могила та Могила Стовбувата.

  • У місті розташована низка комічних скульптур

У Горішніх Плавнях можна побачити скульптуру працівника ДАІ, яка зображає огрядного інспектора, сорочка якого ледве сходиться на пузі. У правій руці жезл. На голові — кашкет з написом «ДАІ» (Державна Авто Інспекція), на грудях орден «Дають — бери». Початковий варіант встановленої скульптури був негативно сприйнятий працівниками міліції. Олегу Рябо, як авторові, довелося змінити деякі деталі. Так, на кашкеті довелося замінити слово «ДАЙ», на «ДАИ», а купюри, що стирчать з кишені - і зовсім прибрати.

Також у місті розташована скульптурна композиція Бабуся з насінням. Скульптура являє собою сидячу на базарі бабусю в хусточці, права рука якої вказує на миску з насінням, де стоять дві наповнених склянки (маленька і велика). Поруч з бабусею стоїть ящик, що слугує для охочих лавкою для фотографування. Що цікаво, на місці сучасної скульптури раніше був стихійний ринок, у боротьбі з яким влада прийняла рішення знести останній і на його місці побудувати сквер, де й з’явилася «бабуся». 

Окрім вищезгаданих, у центральному парку розташовується й когорта інших потішних скульптур.


© komsomolsk-rada.gov.ua

© komsomolsk-rada.gov.ua


  • Полтавщина - батьківщина української топоніміки

Горішні Плавні – не єдине місто з колоритною назвою. В Полтавській області також є населені пункти з не менш яскравими назвами: Гиряві Ісківці, Балабушині Верби, Сухий Кобелячок, Верхні Рівні, Лобкова Балка, Кустолові Кущі, Зайці Другі, Потеряйки-Горові і навіть Нові Павучки.

  • Назва міста володіє автентичним українським корінням

Сучасна назва міста – Горішні Плавні – не нова. Так, місто, що до 2016 року носило назву Комсомольськ, а ще раніше, до 1972 року - Комсомольськ-на-Дніпрі, засноване на місці колишніх хуторів та сіл, таких як Горішні Плавні (Горишняки), Пашки, Тищенки та Іскра.

Двослівна назва виникла недарма, а була спричинена географічним положенням міста. Так, Горішні Плавні розташовані над річкою Дніпро, частина якої поблизу міста має безліч великих та малих острівців.

Слово горішні, вперше згадуване Михайлом Коцюбинським у 1896 році, означає «той, що міститься зверху», або «верхній», а плавні, сучасне широковживане слово, має на увазі заболочені або підтоплені ділянки річок неподалік від гирла, вкриті важкопрохідними заростями вологолюбної рослинності.


© komsomolsk-rada.gov.ua

© komsomolsk-rada.gov.ua


  • На території Горішніх Плавнів розташований один з найбільших кар’єрів у світі

Кар’єр Полтавського гірничо-збагачувального комбінату – один з найбільших кар’єрів у світі. Його глибина становить близько 300 метрів, а ширина сягає 8 кілометрів. У цій чаші проходять 420 км автомобільних і 215 км залізничних шляхів, якими руду доставляють на поверхню. З оглядового майданчика на території кар’єру можна спостерігати роботу найбільших великовагових машин в світі - кар'єрних самоскидів.

Місцеві жителі також стверджують, що кар'єр цікавий і з містичної точки зору - це місце сили, де можне поспілкуватися з вищими світами. Раніше поблизу сучасного кар'єру розташовувався курган древніх аріїв. Замість нього згодом на цьому ж місці побудували церкву, а сам кар'єр стали називати аномальною зоною через випадки нез'ясованих явищ.


© komsomolsk-rada.gov.ua

© komsomolsk-rada.gov.ua


Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: