Місто, якого немає. За місяць облоги Росія вбила Маріуполь, де у підвалах досі намагаються вижити 170 тис. людей — фоторепортаж
За місяць повної блокади Маріуполь, де в підвалах та сховищах залишаються близько 170 тис. осіб, став найстрашнішим доказом воєнних злочинів РФ в Україні.
Станом на 28 березня, за даними мера Маріуполя Вадима Бойченка, було відомо щонайменше про 5 тис. загиблих жителів міста — це найскромніші оцінки кількості жертв постійних ударів та обстрілів РФ. Серед загиблих — понад 210 дітей.
Окупанти практично знищили Маріуполь. У місті пошкоджено 90% житлових будинків (більше ніж 2,3 тис.), майже половина з них зруйновані повністю. Ворог також зруйнував або знищив 90% будівель приватного сектору (понад 61,2 тис.), 90% шкіл та вишів, майже всі лікарні, поліклініки та пологові будинки, 70% дитячих садків.
Російським військам поки не вдається взяти Маріуполь під повний контроль, але вони блокують усі можливості організованої евакуації з міста. Мешканці вириваються з облоги на свій страх та ризик, цивільні автомобілі нерідко розстрілюють. Домогтися від Кремля організації гуманітарного коридору з Маріуполя не вдалося навіть президентові Франції Еммануелю Макрону. 29 березня у телефонній розмові з ним Володимир Путін висунув неприйнятну умову: він заявив, що українські захисники мають «припинити опір і скласти зброю».
Того ж дня Генштаб ЗСУ заявив, що основні зусилля армія РФ тепер концентрує саме на взятті під контроль Маріуполя та Попасної.
Станом на 30 березня Маріуполь залишається однією з найгарячіших точок у зоні ООС. «Місто наполовину взяте, важкі бої йдуть просто на вулицях», — описав ситуацію сьогодні Олексій Арестович, радник голови ОП.
Щодня з’являються нові й нові дані про злочини російських окупантів у Маріуполі. За інформацією українського омбудсмена Людмили Денисової, із захоплених районів міста до Росії чи ОРДЛО примусово вивезли десятки тисяч українців, окупанти депортують навіть породіль, дітей та лікарів.
Генпрокурор України Ірина Венедиктова переконана, що дії Росії в Маріуполі можна кваліфікувати не як воєнні злочини, а як геноцид.
НВ публікує нові фотографії агентства Reuters з Маріуполя та панорами зруйнованого міста, зроблені українськими захисниками.
70-річна Валентина Демура плаче біля зруйнованої багатоповерхівки, де була її квартира
Жінка багато років пропрацювала на комбінаті Азовсталь, куди також влучили снаряди окупантів. Після того, як черговий обстріл зруйнував її квартиру, Валентина Демура переселилася до сусідів, вони разом ховалися від нових атак у підвалі.

Двоє мешканців Маріуполя біля руїн житлових будинків

Панорама міста, де майже всі будинки обгоріли та зруйновані після авіаударів чи обстрілів російських військ


Геннадій, який раніше працював у Маріуполі чоботарем, забирає свої речі зі свого знищеного будинку

Приватний сектор Маріуполя в руїнах, на задньому плані — меткомбінат Азовсталь


Російський окупант біля однієї з маріупольських багатоповерхівок, знищених ударами армії РФ

Маріуполець фотографує цю ж будівлю кількома днями раніше

Два місцевих мешканці йдуть повз залишки зруйнованої будівлі

Валерій та Юлія Ужегови, жителі Маріуполя, готують їжу на сходовому майданчику в напівзруйнованому житловому будинку

Руїни театру у Маріуполі, на який російська авіація скинула бомбу
Тут ховалися близько 1,3 тис. людей, загинуло не менше 300, точна кількість жертв невідома. Досі добре видно напис «ДІТИ» біля театру, але навіть він не завадив окупантам завдати авіаудар.

Могили жителів Маріуполя, загиблих від російських ракет, бомб та обстрілів
У місті, де не працюють комунальні та поховальні служби, немає лікарень і транспорту, людей стали ховати прямо на подвір'ях.






Місто-привид. Ще місяць тому в Маріуполі мешкало понад 400 тис. людей, проте російська армія зруйнувала їхні життя. За оцінками мерії, у сховищах та підвалах все ще ховаються до 170 тис. жителів.








Вцілілі всупереч нищенню: жителі Маріуполя, яким вдалося вижити, на вулицях свого зруйнованого міста




Зруйнований Маріуполь з повітря: світлини, зроблені українськими захисниками міста







