Майданівець взяв на себе відповідальність у розстрілі силовиків 20 лютого

16 коментувати
Іван Бубенчик
Фото: Олександр Чекменьов

Іван Бубенчик

Активіст Майдану, командир батальйону Захід-2, львів'янин Іван Бубенчик взяв на себе відповідальність у відкритті вогню по силовикам на Майдані 20 лютого 2014 року

Зізнання в цьому Бубенчик зробив у документальній повнометражці режисера Володимира Тихого Бранці (Бранці), прем'єра якого відбулася 18 лютого в столичному кінотеатрі Жовтень.

Сенсаційні слова активіста, який згодом відправився захищати зі зброєю Україну в зону АТО, привернули увагу журналістів, правозахисників і звичайних громадян, викликавши дискусію після самої прем'єри.

Видання Birdinflight опублікувало інтерв'ю з Бубенчиком.

"З першого дня я на Майдані. Спочатку ми стояли біля стели [монумент незалежності України], охороняли студентів. Потім вже з'явилося таке поняття як сотні, і я вступив у Дев'яту. Жили на вулиці Гончара у будівлі Народного руху, а кожної ночі, в половині дванадцятого, приходили охороняти метро під Майданом", - згадує майданівець.

Бубенчик каже, що 18-20 лютого люди на Майдані були виснажені постійними штурмами і атаками силовиків. "До 20 лютого спецслужби Януковича зробили все, щоб ліквідувати Майдан. Спалили Будинок профспілок, а він для нас був дуже важливим. Там ми жили, спали, ходили в туалет, їли, отримували медичну допомогу. Коли вони це зробили, наступного ранку Бог дав нам можливість потрапити в Консерваторію. Хлопчину-циганча підсадили до вікна. Він відкрив двері зсередини. Там змогли поспати. Хто годину, хто півгодини, хто скільки зміг під час тих страшних штурмів, які вони нам влаштовували", - розповідає він.

За його словами, в зайнятій активістами консерваторії були хлопці з мисливськими рушницями, що стріляли дробом по спецпідрозділам, що перебували приблизно у сімдесяти метрах. "Я відігнав їх від вікон, оскільки у відповідь міліція стала кидати коктейлі Молотова, щоб спалити єдиний наш притулок. Дріб їх тільки дратувала", - говорить Бубонець.

"Під ранок 20 лютого приїхав хлопець, приніс автомат Калашникова в сумці з-під тенісної ракетки і сімдесят п'ять патронів. Багато хто хоче почути, що автомат був відібраний у тітушок під час сутичок 18 лютого. Тоді вони отримали зброю, щоб вбивати нас. Але було не так", - згадує учасник Майдану.

Бубенчик розповів, що відкрив вогонь з консерваторії по двом командирам. "Стріляв я з найвіддаленішого від Майдану вікна за колонами, на третьому поверсі. Звідти чітко були видні міліціонери зі щитами біля стели. Там за мішками з піском стояли чоловік двісті, більше не вміщалося. Звідти висувалися штурмові групи з помповими рушницями. Стріляли по барикадам впритул, нахабно. Я обирав тих, хто командував. Чути не міг, але бачив жестикуляцію. Відстань невелика, тому на двох командирів потрібні були тільки два постріли", - говорить він.

Потім, за словами командира Заходу-2, вже не було необхідності стріляти на ураження, і він стріляв на рівні колін. "Вийшов з Консерваторії і став рухатися вздовж барикад. Стріляв, створюючи видимість, ніби у нас двадцять-сорок автоматів. Просив хлопців, щоб вони мені робили невеличку щілинку в щитах. Комусь, може бути, це неприємно буде почути... У них сльози текли від радості. Вони розуміли, що без зброї ми не вистоїмо", - згадує Бубенчик.

Як розповів майданівець, коли він дійшов до Будинку профспілок, у нього скінчилися патрони, однак і силовики почали відступати. "Найактивніші наші герої намагалися переслідувати далі по Інститутській, і наказ стріляти по мітингувальникам прийшов швидко. Це був важкий момент, оскільки я розумів, що міг зупинити розстріл хлопців. Різні люди на Майдані - не буду казати хто, але люди зі статусами - обіцяли мені, що патрони будуть. Я вірив, бігав з місця на місце... Найважкіші хвилини у моєму житті, повна безпорадність. Кажуть, на Майдані було багато зброї. Але це неправда. Інакше ніхто б не дав розстрілювати наших хлопців", - підсумував Бубенчик.

НВ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Події ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: