Старт вакцинації від коронавірусу і зниження цін на газ. Які зміни чекають на українців у лютому
Розповідаємо про головні зміни, які очікують на українців у лютому — від старту вакцинації від коронавірусу до повернення Мінагрополітики.
Старт вакцинації від коронавірусу
У лютому в Україні повинна початися вакцинація від коронавірусу. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про це 25 січня на нараді з президентом Володимиром Зеленським.
Точної дати старту вакцинації поки що немає, але, за словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшко, вона повинна розпочатися 15 лютого або пізніше. Він пояснив, що приблизно в цей час в Україну повинні привезти вакцини. Головний санітарний лікар додав, що вакцинація не почнеться у лютому лише у випадку форс-мажорних обставин.
«Наприклад, не відпустять партію, партія потрапить у ДТП, літак не вилетить через негоду. Якщо ми не отримаємо у лютому вакцину, то лише через такі от речі. Я більше ніж впевнений, що у лютому почнеться кампанія з імунопрофілактики проти коронавірусу», — сказав він.
Ляшко також заявляв, що у лютому Україна може отримати вакцину Pfizer.
«Або Moderna, ще точно невідомо. Але швидше Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, у яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, яка отримала такий дозвіл, це Pfizer», — говорив він.
Віктор Ляшко також заявляв, що запис про вакцинацію від коронавірусу будуть робити в електронній системі охорони здоров’я.
«Ми робимо запис в електронній системі охорони здоров’я, не генеруємо ніяких інших систем. До 10 лютого всі медичні системи протестують цей модуль, який буде готовий до використання. З електронної системи охорони здоров’я можна буде згенерувати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке ми в подальшому можемо використовувати», — пояснив санлікар.
Вакцинація в Україні буде проходити у п’ять етапів. На першому етапі будуть вакцинувати людей з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і тих, хто виконує критичні функції в боротьбі з коронавірусом.
29 січня Степанов заявив, що на першому етапі вакцинують 367491 людину.
Рада вже підтримала у першому читанні закон про спрощення реєстрації вакцин від коронавірусу в Україні. Якщо парламент підтримає законопроект у другому читанні, то Україна зможе використовувати вакцини від коронавірусу виробників Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm та AstraZeneca.
Зниження цін на газ
З 1 лютого ціни на газ для населення будуть обмежені на рівні 6,99 грн/кубометр до кінця карантину або опалювального сезону. Відповідне рішення у січні ухвалив Кабінет міністрів після того, як у низці міст пройшли акції протесту проти підвищення тарифів.

Граничний рівень ціни на газ буде діяти і для ОСББ.
Більше 50 газопостачальних компаній вже повідомили, за якою ціною будуть поставляти газ для населення у лютому. Їхні ціни можна подивитися ТУТ.
Старт реєстрації на ЗНО
З 1 лютого стартує реєстрація на Зовнішнє незалежне оцінювання-2021. Вона триватиме до 5 березня.
Зареєстровані учасники ЗНО до 30 квітня зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки до 30 квітня.
Основна сесія ЗНО пройде за наступним графіком:
- 21 травня — хімія;
- 24 травня — іспанська, німецька, французька мови;
- 25 травня — англійська мова;
- 28 травня — математика, математика (завдання рівня стандарту);
- 1 червня — українська мова, українська мова та література;
- 4 червня — історія України;
- 7 червня — фізика;
- 10 червня — біологія;
- 15 червня — географія.
Результати ЗНО розмістять на інформаційних сторінках його учасників до 30 червня.
ЗНО є безкоштовним. Кожен учасник може здати тести не більше як із п’яти навчальних предметів.
Укрпошта переходить на використання попередніх митних даних в електронному вигляді
З 1 лютого 2021 року Укрпошта починає використання попередніх митних даних в електронному вигляді.
Її клієнти зможуть оформлювати митні декларації на міжнародні відправлення в особистому кабінеті користувача, мобільному додатку або системі АРІ.
Це стосуватиметься оформлення митних декларацій на міжнародні відправлення з товарними вкладеннями, які вирушають в рекомендованих бандеролях, посилках, рекомендованих дрібних пакетах, мішках «М», а також міжнародних поштових відправлень з оголошеною цінністю.
З березня 2021 року до цього списку додадуться міжнародні відправлення EMS.
Повернення Міністерства агрополітики
28 грудня 2020 року Кабінет міністрів відтворив Міністерство аграрної політики скасувавши своє рішення від 2019 року про приєднання відомства до Міністерства розвитку економіки. А ще 17 грудня Верховна Рада призначила міністром агрополітики голову Держгеокадастру Романа Лещенка.
Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко повідомляв наприкінці грудня, що процес розмежування функцій Мінекономіки і Міністерства аграрної політики і продовольства займе близько півтора місяця, таким чином він повинен закінчиться у лютому.
Тим часом представники бізнесу розкритикували повноваження відтвореного Мінагрополітики, зазначивши, що нинішній план розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади «призведе до створення в Україні так званого багатовладдя і хаосу в АПК, унеможливить ефективну роботу агропродовольчих підприємств і розвитку аграрної галузі в цілому».